Up To Date Festival pres. Ambient Park 2015

Koncerty
Electronic

Sobota, 15 sierpnia 2015
godz: 13:00

Park Planty

ul. Mickiewicza, Białystok

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Ambient Park, czyli muzyczne rozkosze w zielonym sercu miasta, jest widowiskowym przedsmakiem festiwalu Up To Date, który odbędzie się 4 i 5 września na Węglowej oraz w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

Start 13:00
Animacje plastyczne i ekologiczne przy akompaniamencie ambientalnej selekcji muzycznej kolektywu Technosoul.

Popołudniowa i wieczorna cześć artystyczna
17:00 Technosoul ambient DJ set (Dtekk & Essence)
19:00 koncert – The First Lights (Białystok)
20:00 koncert – Grzegorz Bojanek (Częstochowa)
21:00 koncert – Ghosts Of Breslau (Wrocław)
22:00 koncert – Robert Curgenven A/V show (Australia)
Wizualizacje: Osmo Nadir

After Party w KLUB METRO – Start: 22:30
• Feelaz (Vinylgate Recordstore) – Poznań
• Essence
• Dtekk
• hE

Panuje dosyć powszechne przekonanie, że przyroda i muzyka to odrębne światy, których sąsiedztwo żadnej ze stron nie wychodzi na zdrowie. My udowadniamy, że jest zupełnie odwrotnie. Wprowadzamy muzykę ambientalną, która rozleje się po parkowych alejach, rozbudzi wyobraźnię, przetka uszy i płuca, a okołomuzyczne atrakcje pozwolą miło spędzić czas wszystkim naszym gościom.

Ambient Park jest wydarzeniem prorodzinnym i ekologicznym, dlatego dokładamy starań, by przyroda, muzyka i wiele naturalnych dla spacerowiczów atrakcji skłaniały do poszukiwania harmonii, relaksu i delektowania się najpiękniejszym (naszym zdaniem) miastem na świecie. Zapraszamy zatem do skorzystania z animacji plastycznych i ekologicznych dla dzieci przygotowanych we współpracy z NASZ Białystok JEST EKO, a także do zapoznania się z całym programem wydarzenia.

http://www.ambientpark.pl
http://www.uptodate.pl
http://www.technosoul.pl

Zadanie dofinansowano ze środków z budżetu Miasta Białegostoku
Zrealizowano przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego

Informacje o artystach:

Robert Curgenven (1974) to australijski producent, który eksperymentuje przede wszystkim z fizycznym wymiarem dźwięku, badając nie tylko wpływ jaki dźwięk wywiera na naszych ciała, ale też na nasze postrzeganie przestrzeni i upływu czasu. Jego utwory rozciągają się od mocno przetworzonych partii organowych, przez zmyślne zagrywki z przesterami i alternatywne użycie płyt winylowych, do precyzyjnych nagrań terenowych z najbardziej niedostępnych terenów Australii. Kariera Roberta sięga 30 lat wstecz, kiedy grał jako zawodowy organista. Przez ostatnie 10 lat zaś, wydał kilkanaście płyt i zjeżdził cały świat dając występy i prezentując swoje prace między innymi na TodaysArt w Hadze, Club Transmediale w Berlinie, National Film & Sound Archive w Australii.
Na Ambient Parku Curgenven zaprezentuje materiał pt. ‘They tore the earth and, like a scar, it swallowed them’ opowiadający o brutalnej zmianie relacji australijskiej natury z jej rdzennymi mieszkańcami w wyniku kolonizacji tego kontynentu.
http://www.recordedfields.net/

Ghosts Of Breslau to działający od 2001r. elektroniczno-ambientowy projekt, za którym kryje się Patryk Balawender z Wrocławia. Na wczesnym etapie twórczości skupiał się on na tworzeniu dźwiękowych pejzaży przywołujących ducha trudnej historii swojego miasta. W rezultacie powstała trylogia albumów: „Peste”, „And Should The Spring Come…” oraz „Sacred Place”. Po dłuższej przerwie w działalności GOB powrócił w 2013 r. epką „Drowned City”, która wyznacza nowy, skierowany ku dronom, kierunek w twórczości grupy. Muzykę Ghosts Of Breslau wydawano w labelach z Polski, Hiszpanii, Argentyny i Chin. Dodatkowo Patryk pod pseudonimem Hands Like Clouds nagrał album pt. „Mountain King”, będący wynikiem współpracy z portugalskim neofolkowym zespołem Joy Of Nature. Na Ambient Parku będziemy świadkami premierowego występu Ghosts of Breslau live.
www.ghostsofbreslau.net
http://ghostsofbreslau.bandcamp.com/

Grzegorz Bojanek to artysta dźwięku i muzyk, który w swej twórczości konsekwentnie łączy w swoich kompozycjach będących kombinacją nowoczesnych melodii i szumów z nagraniami terenowymi i elektroakustycznymi oraz tradycyjnymi instrumentami.. Współpracował z wieloma artystami z USA, Kanady i Chin. Grzegorz Bojanek jest również jednym z najlepszych przedsiębiorców muzycznych z Polski. Od 2007 roku jest koordynatorem lokalnym scen Warsaw Electronic Festival. Jest również współzałożycielem chińsko-polskiego projekt ChoP koncentrującego się na wielokulturowej współpracy. Jego występom towarzyszą wizualizacje odzwierciedlające motyw podróży, który jest bardzo ważny w jego postrzeganiu świata.
http://bojanek.bandcamp.com/
http://www.facebook.com/bojanek.sound
http://chop-project.com/

The First Lights to projekt założony przez Huberta Jabłońskiego i Michała Chrzanowskiego. Twórczość zespołu jest syntezą dynamicznej muzyki instrumentalnej z elementami melodyjnego ambientu. Grupa określa swoje dokonania jako – MelodicCore, ambient. Pomysł wspólnego tworzenia był naturalną konsekwencją podobnego gustu oraz postrzegania muzyki, czego owocem jest zarejestrowany na początku 2015 roku debiutancki album Lighthouse (w trakcie prac w studio do składu dołączył Andrzej Zieniewicz, idealnie uzupełniając koncepcje grupy). Podczas tegorocznej edycji Ambient Parku zespół zaprezentuje ambientalną stronę swojej twórczości.
http://www.facebook.com/Thefirstlights
http://thefirstlights.bandcamp.com/

➔ Sponsors / Partners
Nasz Białystok Jest Eko
http://odpady.bialystok.pl/
Bombilla
http://bombilladrink.com/
Moon Brothers
http://moonbrothers.pl/

➔ Support
Czwórka Polskie Radio
http://polskieradio.pl/10,Czworka
Co Jest Grane
http://cjg.gazeta.pl/CJG_Warszawa/0,0.html
Gazeta Wyborcza
http://bialystok.gazeta.pl/bialystok/0,0.html
Biletomat
http://www.biletomat.pl/
Eventim
http://www.eventim.pl/
Vice
http://vice.com/pl
Muno
http://muno.pl/
Hiro
http://hiro.pl/
LAIF
http://www.laif.pl/
Noisey
http://noisey.vice.com/pl
Aktivist
http://aktivist.pl/
Popkiller
http://popkiller.pl/
F pięć
http://fpiec.pl/
Fuck You Hipsters
http://fuckyouhipsters.blogspot.com/
MI Magazyn
http://www.mimagazyn.pl/
Porcys
http://porcys.com/
Nafest.pl
http://nafest.pl/
Dzwiękochłonni
http://dzwiekochlonni.com/
Dobre.Miejsce.to
http://dobremiejsce.to/
Soulbowl
http://soulbowl.pl/
BialystokOnline
http://bialystokonline.pl/
Polskie Radio Białystok
http://radio.bialystok.pl/

plakatSprawdź inne wydarzenia @ Białystok

Up To Date Festival pres. Ambient Park 2015 Białystok

Up To Date Festival 2019: X Edycja

Cz, 05 września 2019
godz: 19:00

od 289 PLN