BerMuDa – Berlin Music Days 2013

Festiwale
Deep house Electro House Techno

Środa, 06 listopada 2013
godz: 18:00

Berlin

, Berlin

Pokaż na mapie Pokaż na mapie

BerMuDa jest festiwalem „dla sceny – ze sceny”. Tutaj nie interesujemy się tym, jak atrakcyjnymi czy innowacyjnymi jesteśmy w porównaniu do Paryża, Londynu, czy Hintergarchel-Neuzassingen. Berlin nie musi sobie w sprawach elektronicznej muzyki tanecznej niczego udowadniać. Dlatego twórcy Bermudy koncentrują się na połączeniu aktorów sceny elektronicznej muzyki tanecznej Berlina i oferują swoim gościom ok. 40 wydarzeń i niezapomniane wrażenia.

Elena Woltemade (kierownik projektu) mówi: „nie interesują nas liczby sprzedaży, czy pieniądze. Interesujemy się po prostu naszą kulturą muzyczną, gdyż sami od wielu lat w niej żyjemy i pracujemy. Prawdziwe kreatywne powiązania pojawiają się zawsze na bazie socjalnych i osobistych związków, a nie anonimowych sieci biznesowych. Wszyscy współpracownicy i pomocnicy Bermudy pochodzą z takich struktur – dlatego nasz festiwal jest tak autentyczny”.

W tym roku zespół skoncentrował się na koordynacji nocy wytwórni i nocy klubowych oraz na przeprowadzeniu wydarzeń dziennych oraz konferencji. Celem jest, prawdziwym aktorom, jak i zainteresowanym obserwatorom, zaoferować właściwe ramy, wymianę informacjami i wzajemną nauka. Przede wszystkim muzykom, dj’om i organizatorom oferuje się możliwości prezentacji i zawierania nowych kontaktów.

FLY-Festival na lotnisku Tempelhof, nie pasuje już do tego planu, zatem nie odbędzie się w tym roku, mimo kilku błędnie pojawiających się informacji. BerMuDa koncerty i BerMuDa literatura – twórcy Bermudy skierowali się ku nowym formatom, które merytorycznie uzupełnią dotychczas serwowane muzyczne propozycje.

Przegląd wydarzeń Bermudy:
BerMuDa NIGHTS – noc w Berlinie: showcase`s wytwórni, noce klubowe. Wieczory w knajpkach i aftery – www.beatguide.me/bermuda2013

Uczestniczące kluby – Arena – Asphalt – Brunnen70 – Cassiopeia – Chalet – Cookies – Echo Echo – Fiese Remise – Fluxbau – Goldengate – Gretchen – Humbolthain – Kater Holzig – Kosmonaut – Luzia – Loftus Hall – Magdalena – Mein Haus am See – Minimalbar – Postbahnhof – Pride – Prince – Charles – Ritter Butzke – Rummels Perle – Shift – Solar – Südblock – Süß war gestern – Suicide Circus – Tausend Bar – Tresor – Trust Bar – Watergate – Weekend – Velvet

Label showcase`s – Kater Mukke – Heinz Music – Diynamic – Stil vor Talent – Ritter Butzke Studio – Mobilee – URSL – Get Physical – Souvenir – B-Pitch Control – OFF Recordings –
Clap your Hands – 8 Bit – Watergate Records

Koncerty BerMuDa – nowe dziecko w rodzinie Bermudy. Muzyka elektroniczna napotyka na muzykę pop, jazz oraz fusion. Zespoły o międzynarodowym uznaniu prezentują się w ciekawych miejscówkach. M.in. „Hot chip” oraz „Hercules & Love Affair”.
Dni BerMuDa – to wydarzenia dzienne: konferencje, wykłady, odczyty i wiele, wiele więcej w klubach i miejscach w całym mieście.

Konferencja BerMuDa – dni techniki muzycznej De:Bug oraz wytwórnia BerMuDa w Ritter Butzke, Just Music w Kreuzberg i Noisy w Friedrichshain. (Pełen program oraz bilety znajdziecie na www.beatguide.me/bermuda2013)

DE:BUG dni techniki muzycznej: nie ma Bermudy bez DE:BUG. Od 7 do 9 listopada odbędą się one w Ritter Butzke oraz w Just Music. Warsztaty z wszelkich obszarów techniki muzycznej: od grania do występów live, od majsterkowania do prawdziwych eksperymentów w studio.

BerMuDa LABS – jak wyglądają nasze warunki pracy, co robimy tak właściwie przez cały dzień? Co oznacza gentryfikacja dla naszych szans by pracować tak, jak chcemy? Jak powinna wyglądać polityka miasta, która nas nie tylko promuje, polaryzuje, wypycha, ale traktuje nas poważnie, jak i nasze projekty, i pomaga nam w ich realizacji?

BerMuDa BOOKS – literatura o muzyce elektronicznej i berlińskiej kulturze klubowej, czytana przez ich autorów. W wybranych barach. (Wstęp wolny)

Więcej informacji:
www.bermuda-berlin.de
www.beatguide.me/bermuda2013
http://de-bug.de/musiktechniktage2013
BerMuDa na Facebooku
www.facebook.com/berlinmusicdays

plakat