Worthy

Worthy
House Techno
Kraj:
USA
Miasto:
San Francisco
Wytwórnie:

Worthy dorastał niedaleko Waszyngtonu kiedy swą karierę rozpoczynali Deep Dish czy Scott Henry a amerykańska scena rave dopiero się rozwijała. Pod koniec lat 90-tych po przeprowadzce do Nowego Jorku, spotkał dobrego znajomego Justina Martina i zafascynował się dźwiękami takich producentów jak LTJ Bukem, Stacey Pullen i Sasha. Ci artyści mieli bardzo duży wpływ na jego postrzeganie muzyki natomiast ciągły rozwój sceny muzyki tanecznej skłonił go do postawienia pierwszych kroków jako DJ’a w takich gatunkach jak hip hop, techno i drum 'n’ bass.

Worthy w 2001 przeniósł się do San Francisco. Urządził swoje studio i rozpoczął produkcję muzyki house i techno grywając równocześnie w miejscowych klubach. Zaczął kooperację z Christianem Martinem, Justinem Martinem i Claude VonStroke, z którymi organizował słynne juz out doorowe imprezy pod szyldem Dirtybird.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W 2006 uruchomił własny label Anabatic Records. Pierwotnie przeznaczony jako rynek zbytu dla uwolnienia własnych produkcji, Anabatic szybko otworzyła swe podwoje dla nowych artystów. Celem Anabatic było dostarczenie wysokiej jakości tech house’u i w miare upływu czasu zyskała uznanie w oczach topowych dj’ów globu.

Worthy objawił się jako doskonały producent. 'Irst_Te?’ na Dirtybird, 'Crack EL’ PE na Leftroom oraz epki 'Bass Quake’ i 'Mummer’ na Anabatic utwierdziły jego pozycję na kalifornijskiej i światowej scenie. Podobnie remiksy dla Curfew, OM, Utensil i Tentigo spowodowały, że muzykę Worthy’ego grali tacy artyści jak Carl Cox, Sven Vath czy Ben Watt.

DJ Chart | Worthy | 11.2013

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Worthy Flashin (Original Mix) Anabatic Records
2 Daniel Avery Naive Response (Original Mix) Phantasy
3 Motez Ride Roof Back (Club Edit) Food Music
4 Hannah Wants, Chris Lorenzo Kneadin' (Original Mix) dirtybird
5 Celsius Incoming (Original Mix) MadTech
6 Worthy Trinidad (Original Mix) Anabatic Records
7 Toucan Beach Club (Original Mix) Sleazy Deep
8 Detroit Swindle Sometimes (Original Mix) Tsuba Records
9 Kevin McKay Ease Your Pain (Lumino Remix) Congaloid Records
10 Andy Martin Unknown (Vitor Munhoz Remix) Frucht
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →