Will Saul

Will Saul
Deep house Electronic House
Kraj:
Wielka Brytania
Miasto:
Londyn
Wytwórnie:

Will Saul DJ, producent – przez ostatnie kilka lat wyrósł na czołową postać brytyjskiej sceny elektronicznej. Jego muzyczne pasje oscylują wokół deep house, emocjonalnego techno oraz melodii nawiązujących do początków brzmień Detroit. Saul jest rezydentem w dwóch nietuzinkowych klubach – The End w Londynie oraz Weekend w Berlinie. Remixował utwory dla takich postaci jak Chicken Lips, Jesse Rose, Manuel Tur (Freerange), Chymera (NRK), Steve Lawler i Phonique. Co więcej takie tuzy jak Ralph Lawson (2020 Vision) czy Marc Romboy (Systematic) nie mają obaw przed powierzeniem Will’owi swoich produkcji. Trzeba przyznać, że oprócz niekwestionowanego talentu jako dj i producent posiada także nosa do wyszukiwania artystów do swoich labeli.

Will urodził się w Taunton, Somerset w 1978 roku. Jego kariera muzyczna rozwijała się stopniowo. Rodzice zachęcali go do gry na fortepianie, saxofonie i bębnach, ale jak to z reguły bywa, tak i w tym przypadku Will nie pałał miłością do tych instrumentów. Kolekcjonował za to płyty – motown, soul, R & B, oraz uważnie śledził i nagrywał na kasety video telewizyjne Top 40 w niedzielne popołudnia. Później przyszła fascynacja hip-hopem, by w wieku 16 lat odkryć muzykę taneczną. Zaczął jeździć po klubach całej Anglii. Postanowił, że czas wziąć się za pracę i zaoszczędzić trochę grosza by spróbowac sił samemu na własnym sprzęcie. Dla kolekcjonera takiego jak Will, DJ’ing był jak objawienie – musiał więc zdobyć dwa gramofony i mikser. Już dwa lata później  wygrał konkurs Muzik’S Bedroom Bedlam, a jego brzmienie ewoluowało od bujnych, jazzujących dźwięków do glębokich i połamanych broken-beats. Po dwóch latach pracy w Sony International jako A & R postanowił wraz z przyjaciółmi założyć własny label. Nazwali go Simple, by odzwierciedlał ich otwarte umysły w doborze wydawanej muzyki, niezależnie od gatunku. Will miał już wtedy za sobą pracę w legendarnym Koobla records, jak i w Phonica, więc jego zmysły w pełni otwarte były na świat najlepszych brzmień house i techno. W tym czasie scena była ponownie orzeźwiona przez producentów takich jak Mathew Jonson, którego Will szybko zatrudnił do swojego pierwszego remiksu.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Podsumowaniem pięciu lat działalności labelu był album 'Simple Sounds’ szefa wytwórni, który ukazał się 5 listopada 2007. Simple Sounds to podwójne CD, które było wglądem w dotychczasową działalność nie tylko Simple ale także i Aus Music. Spore doświadczenie które Will zdobył podczas pracy w branży A & R, czy wystepów jako DJ, spowodowało, że Will trafnie podejmuje decyzje zarówno dotyczące labelu jak i swojego albumu. Na 'Simple Sounds’ umiejętnie zacierają się różnice między tradycyjnymi longplayami a DJ Mixem. Taka kompilacja pozwoliła w sposób o wiele bardziej dogłębny wychwycić brzmienie, które prezentują oficyny. Na pierwszej płycie znalazły się utwory Will’a Saula na drugiej zaś zmiksowane produkcje, wydane nakładem Simple i Aus. W ten sposób do albumu zaangażowani zostali tacy wykonawcy jak Gui Boratto, Mathew Jonson, Spirit Catcher, My My, Sebo K, Wahoo, John Tejada, Marc Romboy, Alexkid.

Nie był to pierwszy album Willa – wcześniej ukazały się 'Simple One’, naturalnie  podsumowująca brzmienie otoczenia wytwórni oraz debiutancki album artysty – Space Between – soulfulowa i melodyjna strona twórczości Saula – bardziej do słuchania w domu niż w klubie.

Siostrzanym labelem Simple jest oficyna Aus Music, która koncentruje się na bardziej organicznych brzmieniach house, techno, disco, dub i downtempo.

DJ Chart | Will Saul | 12.2012

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Flying Lotus, Niki Randa Getting There (feat. Niki Randa) (Original Mix) Warp Records
2 Matthew Herbert It's Only (DJ Koze Remix) Pampa
3 Will Saul, October Light Sleeper (Original Mix) Aus Music
4 FaltyDL Straight & Arrow (Four Tet Remix) Ninja Tune
5 Cottam Relapse (Original Mix) Aus Music
6 Lawrence Gardens Of Moss (Original Mix) Mule Musiq
7 Dense, Pika Cartoon Heart (Original Mix) Dense & Pika
8 Tom Trago Rise up feat. Cinnaman (Original Mix) Rush Hour Recordings
9 Redshape Enter the Volt (Original Mix) Running Back
10 Juju & Jordash Loosey Goosey (Original Mix) Dekmantel
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →