Wild Beasts

Wild Beasts
Electronic Synth Pop
Kraj:
Wielka Brytania

Wild Beasts są bardziej zespołem, niż większość zespołów. To dziwne, bo przez całą swoją karierę próbowali uciec od ograniczeń formuły „czterech chłopaków gra razem”, co widać szczególnie na syntetycznym, pełnym zamian instrumentów nowym albumie „Present Tense”. Hayden Thorpe, Tom Fleming, Chris Talbot i Ben Little wzięli niemal roczne wolne od koncertów, poświęcając czas na tworzenie tych jedenastu utworów – o wiele dłużej, niż w przypadku poprzednich albumów.

Na płycie sporo do powiedzenia mieli współproducenci Lexxx i podopieczny samego Briana Eno – Leo Abrahams. Wszyscy razem stworzyli płytę niezwykle misterną, spójną, emocjonalną. Czterej członkowie Wild Beasts pochodzą z tego samego małego miasteczka i znają się od dzieciństwa. Spędzili wiele lat w rock’n’rollowej machinie, tworząc niezwykłe płyty i grając niesamowite koncerty. Ten zespół (podobnie, jak wszyscy wielcy artyści) tworzy swój własny świat i niczego nie uważa za oczywiste.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Tak było od samego początku, kiedy Hayden i Ben, a potem Chris, założyli zespół Fauves (francuskie tłumaczenie „Wild Beasts”; ach, ta młodzieńcza pretensjonalność) w malowniczym miasteczku Kendal w hrabstwie Kumbria. Potem przeprowadzili się do Leeds, gdzie dołączył do nich kolejny chłopak z Kendal, Tom, i podpisali kontrakt z Domino. Mimo tych zmian, nadal nie pozwolili wtrącać się w swoje sprawy nikomu i niczemu z zewnątrz. Dlatego ich debiutancki album „Limbo Panto”, nagrany, gdy mieli zaledwie 21 lat, nie brzmi jak żaden inny.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →