Troy Pierce

Troy Pierce
Minimal Tech House Techno
Kraj:
USA
Miasto:
Nowy Jork
Wytwórnie:

Troy Pierce ma za sobą niesamowicie udany rok – firmował bardzo popularny remix Depeche Mode („Everything Counts“), dobija do pierwszej dziesiątki najlepszych Djów niezwykle wpływowego niemieckiego magazynu „Groove“, wydał na M_nus kawałek „25 Bittches“, który stał się sporym hitem, podobnie jak remix dla Ellen Allien czy wydany pod szyldem Louderbach album „Enemy Love“, wreszcie umieszczony na najpopularniejszej kompilacji 2006 r. „Min2Max“ jego utwór „GRVL“ był jednym z jej najjaśniejszych punktów!

Sporo tych sukcesów, jak na producenta i DJ-a, który swą profesjonalną przygodę z muzyką elektoniczną rozpoczął w 2001 roku. Urodził się w strategicznie idealnie usytuowanym miasteczku Muncie w stanie Indiana – stąd tylko 4 godziny samochodem do Chicago i tyle samo do Detroit!

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

A przecież stamtąd popłyneły rewolucyjne dźwięki amerykańskich mistrzów Techno i House takich jak Jeff Mills, Richie Hawtin czy Derrick Carter. Pierwsze zdecydowane kroki w stronę własnych produkcji czy DJowania uczynił jednak znacznie później – w czasie swego pobytu w Nowym Jorku.

Prawdziwym przełomem okazała się jednak wizyta w Detroit w 2001 r. i spotkanie Magdy, dzięki której z kolei poznał Marka Houle. Trio, które przyjeło nazwę Run Stop Restore, ale jego funkcjonowanie okazało się trudne, bo Troy mieszkał nadal w NYC, Magda w Berlinie, a Mark Houle w Wondsor (Kanada).

W 2003 r. idąc śladem Richie Hawtina i Magdy w końcu znalazł swój dom w Berlinie, który przez lata ugruntował sobie pozycję stolicy muzyki elektronicznej. Sukcesy przyszły szybko, a ich kulminacją stał się 2005 r. kiedy M_nus opublikował swoją rewolucyjną kompilację „Minimize To Maximize“, której towarzyszyła trasa w takich klubach jak „Robert Johnson“ (Offenbach), „Paradiso“ (Amsterdam) czy „Watergate“ (Berlin).

Sety Troy’a uzbrojone w elektroniczne cacka spod znaku Ableton Live, Final Scratch czy Cyloop zrobiły piorunujące wrażenie powodując istną reakcję łańcuchową wśród fanów i krytyków.

DJ Chart | Troy Pierce | 09.2012

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 I.A. Bericochea R3 (Original Mix) Minus
2 K. Lakizz Non Importa (Original Mix) Sender Records
3 The Vegetable Orchestra Atavismus (Ricardo Villalobos Mix) Karmarouge Records
4 Shaka Population (Original Mix) Revolver Records Canada
5 Bruno Pronsato Feel Right (Original Mix) thesongsays
6 Christian Morgenstern Moment Of Truth Part 3 (Original Mix) Sub Static
7 Miss Fitz On N Off (Original Mix) Eklo
8 Alvin Lucier Still And Moving Lines Of Silence In Families Of Hyperbolas - Voice (Original Mix) Sub Rosa
9 Maus & Stolle Pan (Original Mix) Klang Elektronik
10 Damian Schwartz Get Into (Original Mix) Net28
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →