Tony Lionni

Tony Lionni
Electronic House Techno
Kraj:
Wielka Brytania
Miasto:
Liverpool
Wytwórnie:

Tony Lionni, urodzony w Liverpoolu, ale wychowany w Manchesterze, dokonał w 2008 roku płodnego i nienagannego debiutu jako producent dzięki swojemu rozwijającemu gatunek podejściu do houseu i tech houseu, detroit techno i wszystkiego, co jest deep. Z realizacjami w labelach takich, jak Aesthetic Audio, Figure, Mule, Versatile i Wave, Lionni nie mógł mieć już lepszego scenariusza.

Sam siebie zaskoczyłem tak naprawdę – mówi producent, cytując Rona Trenta, Theo Parrish i Kerri Chandler w tej kolejności, nie tylko jako najważniejsze wpływy, ale też jako najistotniejszych graczy na obecnej scenie producenckiej. Po ciężkiej pracy związanej z produkcją muzyki, od razu oferowano wydawanie płyty. Najpierw GilbR z Versatile Records, parę tygodni później Wave Records, wszystko bez jakiegokolwiek kontaktu czy wcześniejszych ustaleń między tymi ludźmi, a na koniec MuleMusiq z Japonii. Byłem zachwycony. Szczerze, nie mogłem w to uwierzyć.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Podczas gdy kariera muzyczna Lionniego przybrała na tempie w ciągu ostatniego roku, nie był to jednorazowy sukces, mimo, że mogłoby się tak wydawać. Lionni eksperymentuje z instrumentami elektronicznymi od 20 lat. Po drodze nastąpiło wiele przełomów. Jako genialny producent i autopromotor, Lionni nie jest człowiekiem, który będzie czekał, aż wszystko samo do niego przyjdzie.

Po pierwszej pomyślnej realizacji dla Wave Tecu, zatytułowanym 'Deep Joy EP’, producent z Barcelony Tony Lionni (wydawnictwa także na Versatile, Mulemusiq) powraca z mocno oczekiwaną płytą 'Mamadu’. Album ten idealnie ukazuje muzyczny talent Lionniego, mający swój wyraz w gatunkach od techno, przez dub, progressive, acid, aż po deep tech-house. Tytuł 'Mamadu’ jest pewnym odniesieniem to ciepłego, melodycznego techno inspirującego się rytmami afro, które stanowią tu powłokę nad abstrakcyjnymi, a jednocześnie minimalistycznymi, elektronicznymi dźwiękami. Tytułowy utwór jest klimatyczną podróżą w szybkim tempie do świata techno, podczas gdy 'Deep Odyssey’ to połączenie poważniejszych rytmów deep-houseu z dubowym posmakiem w stylu Deep Space stworzonego przez François K.

DJ Chart | Tony Lionni | 10.2013

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Ricardo Baez If You Toy Tonics
2 Kid Culture Chord Chaser Tangible Assets
3 Boris Dlugosch Express Yourself Nervous
4 Art of Tones My Love DFTD
5 Rick Wade Deep Sublime HOLIC TRAX
6 Fred Everything Circles One Drumpoet Community
7 Kerri Chandler Harlequin Deeply Rooted House
8 Ugly Drums Basement Workout Fifty Fathoms Deep
9 Washerman Washerman Drumpoet Community
10 Tony Lionni Take Me With You Madhouse
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →