Tom Neville

Tom Neville
Electrohouse House Progressive House Tech House
Kraj:
Wielka Brytania
Miasto:
Londyn
Wytwórnie:

Ten czołowy przedstawiciel brytyjskiej sceny electro-house cieszy się ogromnym uznaniem wśród klubowiczów i kolegów po fachu – wśród jego fanów są Nic Fanciulli, Ewan Pearson, Fatboy Slim, a także Pete Tong, który zaprosił Toma do nagrania renomowanego Essential Mixu. Przygodę z muzyką rozpoczął jako 17-latek – od grania acid techno w zespole Sentience. Po studiach na uniwersytecie, już z dyplomem inżyniera dźwięku w kieszeni, przeniósł się do Londynu. Pracując w wytwórni Media Records nagrywał swoje pierwsze numery.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Na efekty nie trzeba było długo czekać – utwór „Just Fuck” sprzedał się w samej Wielkiej Brytanii w oszałamiającej ilości ponad 8 tysięcy winyli. Płyta przyniosła mu także zwycięstwo w kategorii Debiut Roku podczas Housemusic Awards 2004. Po tym sukcesie Tom Neville został rezydentem cyklu imprez w Ministry Of Sound i rozpoczął triumfalny przemarsz przez najważniejsze europejskie kluby.

 

Neville, oprócz autorskich produkcji ( nagrywał także pod pseudonimami Silversonic i Tomahawk) ma na swoim koncie rewelacyjne remiksy m. in. dla Studio B („I See Girls”), Moloko („Cannot Contain This”), Khia („My Neck, My Back”) i Mylo („Destroy Rock’n’Roll”). Obecnie Tom Neville prowadzi własną wytwórnię płytową Love Minus Zero.

DJ Chart | Tom Neville | 08.2009

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Retro/Grade Moda Retro/Grade
2 ColouringIN Jolly Go Round White
3 The Editors Papillon (Tom Neville Remix) Columbia
4 Tom Neville Ray Spalding
5 Retro/Grade Zoid Retro/Grade
6 Retro/Grade War! Retro/Grade
7 Tom Neville I Can't Remember Pickadoll
8 Laurent Garnier Pay TV (Emperor Machine Remix)
9 Tony Senghore Avouch Anonym
10 Kesha FHHADJ )Tom Neville re-edit_
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →