Tom Clark

Tom Clark
Deep house Electro Techno
Kraj:
Niemcy
Miasto:
Berlin
Wytwórnie:

Tom Clark jest integralną częścią sceny muzyki elektronicznej w Berlinie, mieście znanym ze swojego muzycznego wkładu.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Zainteresowanie muzyką Tom rozpoczął od wydawania resztek pieniędzy na płyty o szerokim przekroju muzycznym. Od kiedy pamięta grał swoją kolekcję dla przyjaciół. Używając dwóch magnetofonów oraz gramofonu, miksował fuzję hip hopu, rocku i disko na imprezach szkolnych.

 

Następnie nadeszło granie w klubach, i wiele „afterów” w mieście. Rozpoczął 1993 roku w legendarnym klubie E-WERK gdzie szybko został rezydentem. Od 1995 roku był rezydentem klubu TRESOR. Równie często można go było posłuchać w ostgut, sternradio, polar tv (no ufos) so36, pfefferbank gdzie grał z elitą artystów house i techno. W napiętym harmonogramie znalazły się prawie wszystkie europejskie państwa, oraz trzy tourne po Australii.

 

Jego styl muzyczny to typowy berliński groove od deephouse przez new school electro po detroit techno.

 

Tom oprócz grania jest także producentem. W 1997 roku założył wytwórnie GOLD PLATE MUSIC, na której wydawali min: SONO TAB, AUTOTUNE feat. SOFY O oraz gebrüder teichmann, którzy wydali na niej swoja pierwszą produkcję. W 2000 roku Tom założył drugą wytwórnie HIGHGRADE RECORDS. Pomogła ona określić świeże brzmienie miasta, a jego własne produkcje oraz sety dj’skie podbijają parkiety na całym świecie od dekady. Na HIGHGRADE wydaja min: JENS BOND, SCSI-9, SOOPA-FI, JAMES FLAVOUR, DIALOGUE, SVEN BREDE oraz TODD BODINE. Tom sam o swojej wytwórni mówi, że jest to bardziej kolektyw podobnie myślących dj’ów będących jednocześnie bliskimi przyjaciółmi. Pomimo że wytwórnia jest znana z house’owych brzmień, należy się spodziewać mocniejszych, technoidalnych dźwięków w nadchodzących wydawnictwach.

 

Poza swoją wytwórnia Tom również nagrywał własne produkcje dla MORRIS AUDIO,SUPERBRA, RAMPE D, POKERFLAT i CABINET. Jest teżswietnym remixerem wydał min remix dla D. DIGGLERA na wytwórni RAUM…MUISK oraz na wytwórni KANZLERAMT remix dla ALEXANDRA KOWALSKIEGO.
Z ponad setką bookingów rocznie Tom Clark jest jednym z najbardziej rozchwytywanych dj’ów z Berlina i na pewno jednym z najbardziej kreatywnych producentów „…in the ever-pumping Berlin club scene.”

DJ Chart | Tom Clark | 02.2013

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Move D Got2b (Original Mix) Electric Minds
2 False Image Ocelot (Original Mix) Get Physical
3 Michal Ho Don't Rush (Jay Haze's Return Of The Pony Mix) Nice Try
4 Peace Division Blacklight Sleaze (Original Mix) Dogmatik Records
5 Fedele, Aeon (Italy) For Real (Jay Tripwire's Revenge Of The 303 Remix) Undulate Recordings
6 Julien Chaptal Illin (Original Mix) Saved Records
7 Michael Mayer Baumhaus (The Mole Mix) Kompakt
8 Compact Grey Bane (Ron Costa Remix) Gris Musique
9 James Dexter Forward (Original Mix) Large Music
10 Avatism Taking it Too Seriously (Original Mix) Haunt
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →