Tobias Schmidt

Tobias Schmidt
Techno
Kraj:
Wielka Brytania
Miasto:
Brighton

Tobias Schmidt to główna postać sceny elektronicznej w Brighton. Wraz z Cristianem Voglem, Neilem Landstrummem i Dave Tarridą tworzyli najstarszy pion legendarnego No Future Managment.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Pierwszy singiel pt. „Occupation” Tobias wydał już w roku 1995 dla kultowej wytwórni Sativae. Mieszkając przez okres 2 lat w szkockim Edynburgu mocno zżył się z Neilem Landstrummem, co zaowocowało powstaniem duetu SES (Sugar Experiment Station), przez wielu do dziś uznawanym za najlepszy w historii live performance techno.

 

Krytycy szybko docenili talent młodego Schmidta, dzięki czemu zaczął występować na całym świecie. Można tu chociażby wymienić tournee po Japonii, Stanach Zjednoczonych, Argentynie, czy nawet Afryce Południowej.
Przez kolejne trzy lata Tobias wydał kilka singli dla wydawnictw: Telegraphic, Sativae, Mosquito oraz Scandinavia. W roku 1998 podpisał kontrakt z legendarną berlińską wytwórnią TRESOR, dla której do dnia dzisiejszego nagrał dwa albumy oraz cztery single.

 

Warto również wspomnieć o niecodziennym albumie pt. „Le chimp Atomique” dla Scandinavii, na którym Tobias Schmidt zaprezentował swoje wokalne umiejętności. W połączeniu z niewątpliwym talentem producenckim dało to album electro uznawany do dnia dzisiejszego za jeden z najbardziej ciekawych i oryginalnych.

 

W roku 2003 Tobias podpisał kolejny kontrakt, tym razem z wydawnictwem Disko B, i tak ukazał się nieco inny od poprzednich płyt album „Hooray for everything”, prezentujący nieco szersze spojrzenie na nurt electro-techno. Aczkolwiek nikogo to nie powinno dziwić, gdyż Disko B to przecież pionier tego gatunku, mający na koncie najlepsze co w electro – można tu wymienić chociażby znany wszystkim I-F z płytą „Space Invaders are smoking grass”.

 

Toby David SmithTobias dla swoich eksperymentów elektronicznych stworzył również własne wydawnictwo o nazwie „Nest” z siedzibą w Brighton. Tutaj możemy usłyszeć w zasadzie wszystko, od post rocka, po abstrakcyjny funk. Ale przecież motto Tobias’a było zawsze klarowne: „nie powielać, nie kopiować, a tworzyć i szukać nowatorstwa w muzyce”. Dzięki temu jest on jednym z głównych pionierów nurtu New school/Brighton techno.

 

Warto dodać, że Tobias Schmidt występuje jedynie, jako live performance, czyli muzyka w pełni na żywo. Tak więc na scenie pojawiają się samplery, syntezatory, automaty perkusyjne, niezliczone efekty, a niekiedy i mikrofony.

Fotogalerie z udziałem Tobias Schmidt

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →