Thievery Corporation

Thievery Corporation
Downtempo Jazz Lounge
Kraj:
USA
Wytwórnie:

Thievery Corporation to pionierzy i niekwestionowani mistrzowie łagodnych dźwięków, którzy wyznaczyli standardy dla całej sceny elektronicznej. Mimo, że kojarzeni są przede wszystkim z gładkimi klubowymi brzmieniami, to koncertowe oblicze formacji jest całkowicie inne. Wraz z towarzyszącymi im na scenie muzykami i wokalistami Rob Garza i Eric Hilton tworzą niesamowite, wielokulturowe widowisko.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Od ponad 14 lat Thievery Corporation łączą dźwięki z różnych kręgów cywilizacyjnych – dystyngowana elektronika wzbogacona jest o jamajskie wibracje, instrumenty z Ameryki Południowej, afrykańską rytmikę oraz melodie kojarzone z Dalekim Wschodem. Każdy album obfituje w gościnne występy niezwykłych muzyków i wokalistów z najodleglejszych regionów świata, potwierdzając, że w muzyce nie ma granic. Na ich płytach wystąpili m.in. David Byrne, Emiliana Torrini, Perry Farrell, Femi Kuti i Bebel Gilberto.

 

Garza i Hilton nie skupiają się jedynie na swoim autorskim materiale. Prowadzą własną wytwórnię płytową ESL Music, od lat produkują remiksy takich artystów jak The Doors, Ennio Morricone, Astrud Gilberto, DJ Cam, czy Nicola Conte, a ich utwory znalazły się na niezliczonej ilości kompilacji.

 

Ich ostatni album pt. „Radio Retaliation” nominowany do nagrody Grammy to zdecydowana wypowiedź polityczna. Główna siedziba formacji mieści się w Waszyngtonie, może właśnie dlatego Garza i Hilton są tak przeczuleni w temacie działań amerykańskiej administracji i polityków. Od dawna zwracają uwagę na stosunki społeczne, krytykują media, które w krzywym zwierciadle pokazują świat. Bliżej im przez to do takich artystów jak The Clash, Public Enemy, czy Fela Kuti, niż do twórców, których utwory można znaleźć na składankach wydawanych przez ekskluzywne hotele. Nie bez powodu okładkę najnowszego albumu zdobi zdjęcie zamaskowanego zapatysty. Według członków Thievery Corporation to właśnie działania takich ludzi są dla nich inspiracją.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →