The Whip

The Whip
Electronic nu rave Rock
Kraj:
Wielka Brytania
Wytwórnie:

Odkrycie Fatboy Slima i wytwórni Kitsune, Niezwykła mieszanka electro i punk! New Order i Happy Mondays oraz JUSTICE w jednym!

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Odkryci przez wytwórnie Kitsune i wypromowani przez samego Fatboy Slima i jego Southern Fried Records, The Whip to wybuchowa mieszanka rocka, punku i elektro, a momentami nawet disco. Brudny bass, mocny beat, punkowe wokale, to coś co polubili clubbersi spragnieni muzycznej ekspresji i rockowego pazura!

 

Zespół powstał w 2006 r w Salford. Tworzą go: Danny Saville, Nathan Sudders, Bruce Carter i grająca na perkusji – Lil Fee. Wielki sukces przyniósł im energetyczny i transowy utwór Trash, który otwiera debiutancki album X Marks Destination wydany w 2008 roku nakładem Southern Fried Records. Producentem płyty jest Jim Abbis, który wyprodukował obsypane nagrodami albumy Arctic Monkeys (Whatever People Say I Am), Kasabian i Editors. Płyta przyniosła dwa kolejne single Blackout, i Sister Siam oraz wykorzystany w soundtracku do gry FIFA – Muzzle #1.

 

The Whip mają na swoim koncie remixy dla takich zespołów jak Editors, Hadouken! czy The Courteeners. Ich żywiołem są niezwykłe i energetyczne koncerty – fani z Polski mogli się o tym przekonać podczas festiwalu Audioriver w 2009, kiedy zespół po raz pierwszy gościł w Polsce, dając niezwykły porywający występ.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →