The Natural Born Chillers

The Natural Born Chillers
Kraj:
Polska
Miasto:
Ostrów Wielkopolski

Gdy w roku 1994 na ekrany kin wchodził film Natural Born Killers (polski tytuł: Urodzeni mordercy), jego reżyser – Olivier Stone – zapewne nie przypuszczał, że tytuł jego obrazu posłuży jako luźne nawiązanie do nazwy jednego z najciekawszych, polskich, młodych projektów muzycznych.

The Natural Born Chillers to owoc pasji czwórki młodych ludzi, którzy w roku 2008 założyli zespół, który początkowo zaczynał od grania DJskich setów, łączących ich własne utwory z remixami. Czasy te odeszły już w zapomnienie. Obecnie projekt gra na koncertach wyłącznie swoje własne kompozycje. Jak sami mówią o swojej muzyce – jest to eksplodujące połączenie rock’n’rolla z electro, mieszanka pulsującej elektroniki, mocnych gitar i perkusji. Czerpiąca ze zderzenia gatunków energetyczna muzyka łączy klimat granego na żywo koncertu z roztańczoną, klubową imprezą. Nie sposób się z tym twierdzeniem nie zgodzić. W przełomowym roku 2010 zespół koncertował na dwóch polskich festiwalach (Heineken Open’er Festival, Coke Live Music Festival). W przypadku koncertu na krakowskim festiwalu można było być świadkiem niewiarygodnego wprost wydarzenia. Gdy The Natural Born Chillers rozpoczynali swój koncert w namiocie, w którym występowali, zgromadziła się na starcie zaledwie garstka ludzi. Niesamowita porcja płynącej od zespołu energii oraz świetna muzyka szybko jednak zwabiła wielu ciekawskich festiwalowiczów, dzięki czemu namiot pod koniec koncertu niemal pękał w szwach rozrywany świetną zabawą. Sam koncert należał do jednych z największych niespodzianek i najbardziej pamiętnych występów z Coke Live Music Festival z roku 2010, o czym osoba to pisząca może zaświadczyć osobiście.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

The Natural Born Chillers to nie tylko twór koncertowy. Zespół spełnia się również na innych polach sztuki. Projekt współtworzył jeden ze słynniejszych polskich spektakli ostatnich lat, Samotność pól bawełnianych w reżyserii Radosława Rychcika. Przedstawienie gościło nie tylko na krajowych deskach teatralnych, ale także w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Francji, a nawet w Chile.
Obecnie zespół jest na etapie prac nad albumem, którego wydanie jest planowane w niedalekiej przyszłości. Poza tym, The Natural Born Chillers związali się z Osterdam Records, czyli nowym labelem, któremu przyświeca idea promowania interesującej i nowatorskiej muzyki elektronicznej. Twórczość projektu w jak najlepszy sposób spełnia ramy tej konwencji.
autor: Karol Perlejewski

The Natural Born Chillers

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →