Tb Locke

Techno
Kraj:
Polska
Miasto:
Poznań

Fascynacja dźwiękiem towarzyszy mu od wczesnego dzieciństwa czyli od czasów szkoły muzycznej. Po kilkuletniej przygodzie z gitarowym hardcore i deathmetalem wyjazd do Niemiec na początku lat 90-tych i spotkanie z przedstawicielami rodzącej się szkoły europejskiego techno zmieniły całkowicie jego upodobania.

Od połowy lat 90-tych jako Tb Locke związał się z poznańską sceną minimal. U boku największych gwiazd tego gatunku – Neil Landstrumm, Surgeon, Subhead, Aleksander Kowalski, Diego, DJ Good Groove, Ellen Allien, Savas Pascalidis, Dave Tarrida, Marcin Czubala, Pete, Mad Max i wielu innych – wielokrotnie stawał na scenie legendarnych poznańskich imprez z cyklu Tresor.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Występował w licznych polskich i europejskich klubach grając minimal, electro, minimal-house, a nawet d’n’b. Pod koniec lat 90-tych został członkiem-założycielem kolektywu DeadFlyCrew (obecnie DeadFlyCore) wraz z March’em i DJ-em Double P.

Po blisko trzyletniej przerwie w aktywnej działalności dj-skiej, wypełnionej pracą w radio i działalnością producencką, powrócił za decki na początku 2004 roku na imprezie z cyklu Electric Kingdom w poznańskiej Arenie. Dzisiaj najczęściej można usłyszeć go w setach electro/electro-tech/death disco, chociaż dawna fascynacja minimalem wcale nie minęła.

Od połowy 2005 roku występuje równolegle pod nowym pseudonimem Peter Pain ujawniając fascynację brzmieniami uplifting i hardtrance. Jako Peter Pain pojawił się na największych letnich imprezach plenerowych 2005 – Amsterdam Dance Mission (Poznań-Malta), Sunrise with Ekwador (Rewal) i Dance Lake Event (Bytów).

Od 4 lat nierozerwalnie związany z radiem RMI Fm Poznań. Jego najmłodsze dziecko to sobotni program Transmisja (sobota 20:00 – 22:00) poświęcony różnym aspektom muzyki trance.

Wśród najbardziej inspirujących go artystów wymienia jednym tchem Svena Vaetha, Christiana Vogla, Si Begga, Anthonego Rothera, artystów z wytwórni Clone, Ersatz Audio, Gigolo, Disko B, TURBO czy Kompakt. Trance’owe typy Petera Pain’a – Julius Geluk, Misja Helsloot, John O’Callaghan, Gareth Emery, Smith&Pledger, Yoji Biomehanika, Marcel Woods.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →