Tarwater

Tarwater
Electronic Pop
Kraj:
Niemcy
Miasto:
Berlin
Wytwórnie:

Jedna z najpopularniejszych niemieckich grup nowej elektroniki. Trudno wcisnąć TARWATER do jakiejś szuflady. Ich dźwięki to zarówno tradycyjne instrumentarium jak i nowoczesna elektronika. „Najpierw instalujemy pewną przestrzeń dźwiękową, w której możemy się nieskrępowanie poruszać i która pozostawia nam wystarczająco dużo miejsca, by dalej budować. Na początku mógłby stać jakiś samplowany fragment albo fraza rytmiczna, najczęściej wszystko co następuje zawiera się w tym zaczątku”. (R. Lippok)

Tarwater powstał w Berlinie na początku lat 90., jednak jego członkowie, Ronald Lippok i Bernd Jestram swoją przygodę z muzyką rozpoczęli już w 1981 roku w punkowej grupie „Rosa Extra”. Już wtedy rozpoczęli eksperymenty z brzmieniami elektronicznymi, pracowali wspólnie w projektach „Ornament und Verbrechen” czy „Aufruhr zur Liebe” nadal nad własnymi wyobrażeniami mocno wizualno-performerskiego obchodzenia się z dźwiękiem.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Dziennikarze najchętniej wrzucają Tarwater do post-rockowego worka, przyznając zarazem, że ich muzyka wymyka się jednoznacznemu etykietowaniu, słychać w niej także trip-hop, barowy klimat Toma Waitsa a także echa pionierów z 4AD z lat 80-tych. Zespół zawsze zyskiwał przychylne recenzje dziennikarzy i sympatię słuchaczy. Bez wielkich akcji promocyjnych i reklamowych i nachalnego lansowania zespól stał się popularny także w Polsce, co zawdzięczać można m.in. trzema ogólnopolskimi trasami koncertowymi i płytą wydana tylko w Polsce („Not The Wheel”). Jesienią 2002 ukazał się ostatni jak na razie album Tarwatera „Dwellers on the Threshold” a w styczniu 2003 zespół ponownie pojawi się na koncertach w Polsce.

(źródło: www.serpent.pl)

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →