Supra1

Supra1
Breaks Electronic
Kraj:
Polska
Miasto:
Kraków

Supra1. Na światowej scenie elektronicznej obecni od jesieni 2008 roku – a ściślej od oszałamiającego sukcesu ich remixu dla szwedzkiej wokalistki Little Jinder. Utwór „Polyhedron” jeszcze przed oficjalnym wydaniem zagościł w setach największych postaci światowej muzyki klubowej, od Basement Jaxx po Diplo, a dla dwójki młodych producentów stal się przepustka do występów u boku śmietanki artystów z całego świata.
 
Latem 2009 roku szef oficyny Trouble&Bass, Luca Venezia, oficjalnie włączył Supra1 – jako pierwszych Europejczyków – w poczet artystów amerykańskiej wytworni (Drop The Lime, AC Slater, Starkey etc).
 
Równocześnie rozpoczęły się prace nad debiutanckim krążkiem, którego wydanie planowane jest na czerwiec 2010 roku. Oryginalne utwory „I Still Believe”, z gościnnymi wokalami nowojorskiej divy Amy Douglas, oraz „Ghoster” zyskały entuzjastyczne opinie artystów z najróżniejszych muzycznych stron – od Sindena i Bok Boka, przez zespół Mary Anne Hobbs z BBC Experimental po pirackie fale londyńskiego Rinse FM.
 
Supra1 stronią od klasyfikowania własnej muzyki. Niejednokrotnie opisywani są jako artyści dubstepowi – czy szerzej UK Bass Music – choć otwarcie przyznają się do korzystania z dorobku nie tylko brytyjskiej muzyki post uk garage, ale także chicago house’u czy berlińskiego techno.