Stewart Walker

Stewart Walker
Electronic Techno
Kraj:
USA
Miasto:
Atlanta
Wytwórnie:

Urodzony w 1974 roku Stewart Walker należy do grona pierwszych amerykańskich „elektroników“ którzy swoja muzyczna karierę najmocniej rozwijają w Europie.

Mimo, że pierwsze jego nagrania  powstałe w 1997 roku trafiły na rynek za pośrednictwem Matrix Records z Detroit, nie należy on od właściwie do najsilniejszej klasycznej amerykańskiej fali Detroit Techno. Pochodząc z Bostonu (to jeden z nasilniejszych ośrodków akademickich w USA znany z Uniwersytetu Harvarda i MIT) należy on do pokolenia „college techno“ czyli młodych wykztałconych Amerykanów, na których eksplozja muzyki z Detroit wywarła takie piętno, że poświęcili temu dosłownie całe swoje życie. Ich indywidualne podejście do barw i kompozycji pozwoliło stworzyć niezwykle urzekające, pełne indywidualizmu brzmienie z silnym udziałem nowoczesnej elektroniki. W ich nagraniach na powrót zagościła muzyka, w miejsce nurzących często hałasu i szybkości.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W wielu nagraniach Stewarta ciągle dominuje muzykalność i dzwiękowa różnorodność mimo, że to klasyczny minimal. To dobrze, że ciągle nie rozstrzygnął do końca podstawowych dylematów na jakie natrafiają producenci  muzyki elektronicznej. Dzielnie dzieli je pomiędzy tzw. hard and soft (sprzętową czy softwarową) oraz – co najważniejsze – pomiedzy danceable and listenable. Wzbogacona unikatowym smakiem muzycznym Walkera jest interesująca dla wszystkich, którzy przychodzą do klubu się tylko zabawić, a także dostatecznie nowoczesna, poszukująca i zaaawansowana aby stanowić zainteresowanie ambitnej publiczności.

Przez wiele lat długiej już muzycznej kariery Walker zdobył spore uznanie w Europie. Pomogło mu w tym także to, że przez wiele lat za jego – właściwie – koncerty (gra on zawsze na żywo z maszyn i czasem z laptopa) odpowiadała agencja Cocoon Svena Vath’a. Oczywiście decydujace znaczenie miała tutaj ogromna liczba wydawnictw trafiająca na rynek za pośrednictwem samych najważniejszych wytwórni europejskich takich jak Tresor, M_nus, Force Inc. czy Mille Plateaux.

Rownolegle Stewart rozwija własne wydawnictwo Persona Rec. za pośrednictwem, k†orego pojawia się także sporo jego nagrań. Jak sam mówi nazwa pochodzi stąd, że chce  „… dostarczyć więcej ludzkiej indywidualności do muzyki techno, tak aby nadal nadając się na dancefloor mogła być grana w iPod’ach“.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →