Steve Bug

Steve Bug
Deep house Electronic House Tech House Techno
Kraj:
Niemcy
Miasto:
Berlin
Wytwórnie:

Nazywany „minimal dance connoisseur” STEVE BUG zaczynał karierę DJ-a w małej „afterowej” knajpce niopodal klubu „Space” na Ibizie prawie 15 lat temu. W krótkim czasie stał się jednym z bardziej znanych niemieckich DJ-ów – najpierw w rodzinnej Bremie, by niedługo stać się osobą mile widzianą na największych imprezach, wliczając w to Love Parade czy Cocoon Svena Vätha.

W 1993 r. wydaje swoje pierwsze nagrania dla hamburskiej Superstition (natychmiast kupione na licencję przez brytyjską Risin’ High), a już w 1996 r. zakłada własny label Raw Elements oraz debiutuje w należącej do Feilx Da Housecat’a wytwórni Radical Fear.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Po wydaniu debiutanckiego albumu „Volksworld” oraz 2 części kultowych DJ-mixów „Da Minimal Funk” BUG zawiesza działalność Raw Elements, by powołać do życia 2 nowe platformy dla ulubionych dźwięków – słynne dziś na całym świecie POKER FLAT i DESSOUS.

Zawsze starający się łączyć pomosty między house i techno, konsekwentnie udowadniając, że w tej muzyce „mniej może często znaczyć więcej” , STEVE BUG w krótkim czasie staje się niezwykle cenionym mistrzem minimal tech-house i jednym z kliku największych na innowacyjnej niemieckiej scenie „electronic house”.

Poker Flat  zyskuje status wytwórni numer jeden w dziedzinie oszczędnej, futurystycznej muzyki house z godną podziwu grupą topowych producentów, a jej nazwa rozprzestrzenia się niemiłosiernie wraz z sukcesem minimalowego super-hitu „Loverboy” z 1999 r. – otwierającego kawałka z debiutanckiego albumu BUG’A „The Other Day” i pierwszego numeru w historii wytwórni.

Z kolei DESSOUS – druga, deep house’owa wytwórnia BUG’A, staje się odzwierciedleniem jego fascynacji nocną, graną w spokojnym tempie muzyką house, czego muzycznym przejawem jest duet z VINCENZO pod nazwą DISCOWBOYS.

W 2001 roku wytwórnia Cocoon Svena Vätha wydaje mix BUG’A “Steve Bug presents The Flow“. W tym samym okresie lista remixowanych przez BUG’A artystów wygląda imponująco: Robotman, ADNY a.k.a. Alexi Delano, Antonelli Electr. feat. Miss Kittin, a labele, dla których wydaje jest równie przekonująca: Raum…musik, Italic, Turbo Records i oczywiście POKER FLAT.

Drugi album „Sensual” ukazuje się w 2002 r. To pracowity czas dla niego: do współpracy zaprasza go RICHIE HAWTIN („Low Blow” dla Minus) i COMMON FACTOR (Tectile), ukazuje się 3 część „Da Minimal Funk” i remixy dla Funk D’Void, Jeffa Samuela i Freaks.

STEVE BUG kontynuuje dzieło grając mieszankę niezwykle zmysłowego i wyluzowanego funk, brudnych retro linii basu i clickowych wstawek, łączy techno, electro i funk z nowatorskimi brzmieniami house, tworząc niezwykle oryginalną i wyszukaną minimalistyczną muzykę, której – co najważniejsze – brzmienie jest niepowtarzalne.

W ostatnich latach BUG zakłada kolejne wytwórnie: TRAFFIC SIGNS i AUDIOMATIQUE dostarczają kolejnych parkietowych hitów i podtrzymują najwyższe standardy wyznaczone we wcześniejszych latach.

Ostatnie wieści z obozu POKER FLAT mówią o szykowanej nowej epce BUG’A („The Smackman EP”) oraz nowym albumie i nowym DJ-mix z serii „Bugnology”.

(automatik.pl)

DJ Chart | Steve Bug | 03.2015

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Kito Jempere Do You Know Me (Roberto Rodriguez Remix) Dirt Crew Recordings
2 André Hommen Battery park Objektivity
3 Manuel Tur Ara Anam (Steve Bug Remix) Freerange
4 Markus Homm Magnetic Drum Danse Club Records
5 Martin Landsky, Marco Resmann Lava Dub Upon.You
6 Headless Ghost The Journey (NY Stomp remix) Tamed Musiq
7 Jonra, E:Machinery Medicine Man Superfreq Records
8 Deetroit The Voyage Underground
9 Joseph Tacker Biggie Calls
10 Flavio Diners presents Ugly Drums Can't Take You Down Palham Music
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →