Stanton Warriors

Stanton Warriors
Breaks Electro Garage House
Kraj:
Wielka Brytania
Wytwórnie:

Stanton Warriors, czyli Dominic Butler i Mark Yardley, to pionierzy dźwięku, który załamał wszystkie zasady w 1998 roku, kiedy to duet przerobił, przekręcił i połamał brzmienie garage, dając światu dudniące basy i mocno uderzające bity o iście niszczycielskim charakterze (oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu).

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W 2001 roku, duet zaprezentował niezwykły mix-album „Stanton Sessions”, który został wydany w XL Recordings. Było to wydanie na tyle dobre, że zdobyło tytuł najlepszego albumu podczas Dance Star Awards, a także później podczas Muzik Mag Award, za każdym razem zostawiając w tyle renomowaną konkurencję. Album okazał siętakże najlepiej sprzedającym się albumem brak’owym w historii. Wtedy też duet Stanton Warriors zyskał miano kultowych producentów, które podtrzymują do dziś poprzez robienie profesjonalnych remixów dla takich postaci, jak Missy Elliot, Fat Boy Slim, Basement Jaxx, Mylo, Freeform Five czy Busta Rhymes – spośród wielu artystów. Podczas tworzenia własnyc produkcji, artyści współpracują ze znakomitymi wokalistami, jak Big Daddy Kane, Twista czy The Beatnuts, przekształcając brzmienie house, electro, hip -hop oraz funk w ich własne, „połamane” interpretacje.

 

W 2006 roku pojawił się debiutancki album autorski duetu, „Lost Files”, który zyskał poparcie wśród wielu DJów oraz – co ciekawe – na wielu różnych scenach muzycznych. W tym samym czasie ukazał się drugi mix-album, zatytułowany po prostu „Stanton Sessions 2”, który szybko zgarnął największe wyróżnienia – za najlepszy album roku, ponadczasową kompilację roku oraz break’ową kompilację roku. Doskonałe remixy po raz kolejny opanowały świat również nieco później – Gorillaz – „Feel Good Inc”, Alter Ego – „Rocker” czy Azzido Da Bass – „Dooms Night” to tylko niektóre z breakowych interpretacji, które ukazały się na albumie „Remixes”. Wkrótce po tym, Stanton Warriors zostali okrzyknięci najlepszymi artystami sceny break, zdobywając pożądane określenie „number one”.

DJ Chart | Stanton Warriors | 11.2012

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Stanton Warriors Bodywork (Extended Mix) Punks
2 Plump DJs Hump Rock (Stanton Warriors Remix) Grand Hotel Records
3 Stanton Warriors Ouepa Ouepa feat. Hollywood Holt & Jahcoozi (The Freestylers Remix) Punks
4 Stanton Warriors Leader feat. Young Fathers (Deekline & Ed Solo Remix) Punks
5 Dog Blood Middle Finger (Original Mix) Boysnoize Records
6 DJ Icey Get It (Original Mix) Zone Records
7 Ed Solo, Deekline, Million Dan Reload (RackNRuin Remix) Rat Records UK
8 BAM, Stereo MCs, Jay Robinson Work It (Marten Horger Remix) Instant Vibes
9 Rudimental, Shantie Deep in the Valley feat. Shantie (Woz Remix) Black Butter Records
10 Dark Sky High Rise (Original Mix) Blunted Robots
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →