Spor

3 846
Spor
Drum n Bass
Kraj:
Wielka Brytania

Jon Gooch, znany w świecie drum’n’bass jako Spor szybko urósł do rangi jednego z czołowych producentów międzynarodowej sceny drum’n’bass. Muzyka, którą kilka lat temu zaraził go przyjaciel szybko nakłoniła Jon’a do eksperymentowania z własnym brzmieniem, a inspiracjami były wówczas produkcje takich znakomitości gatunku jak Hive, Ram Trilogy czy Bad Company.

 

W owym czasie, Jon rozwijał i szlifował swoje umiejętności producenckie w kolaboracji z Codex’em jako duet Final Reckoning. Współpraca nie trwała jednak długo – odmienne ścieżki życiowe utrudniły na dłuższą metę obojgu dalszą wspólną pracę.

 

Od tego momentu Jon wkroczył na nową drogę pod aliasem Spor (wywodzący się z  kombinacji jednego z pierwszych folderów z samplami, które zdobył, zatytułowanymi ‘Spore Tactics’).

 

W roku 2004 zadebiutował produkcją wydaną przez wytwórnię Damage Minds.
Debiut okazał się silnym bodźcem do cięższej pracy, doskonalenia swoich producenckich umiejętności.

 

Na swojej drodze napotkał Chrisa Renegede’a, co zaowocowało w niedługim czasie wydaniem kolejnych produkcji na jednym z bardziej prestiżowych wytwórni w historii drum’n’bass, Renegade Hardware oraz na siostrzanym labelu giganta – Barcode Recordings. W roku 2005 wypłynął na szerokie wody za sprawą remixu kultowego utworu Messiah (Konfilct).

 

Spor to w tej chwili jedna z najjaśniejszych gwiazd na scenie drum’n’bass. Jest ikoną, wizytówką młodej generacji producentów drum’n’bass. To niewątpliwie jedna z czołowych postaci międzynarodowej sceny, która w niedługim czasie okazała się czarnym koniem drum’n’bass.

 

Twórca takich hitów jak: Knock you down, Cyberpunk, Hydra, Ignitron, Molehill, Powder Money, remiksu Messiah (Konflikt) czy współtwórca  Levitate. Bez dwóch zdań jest niedoścignionym w swoim talencie wyznacznikiem najnowszego trendu w brzmieniu drum’n’bass.

DJ Chart | Spor | 04.2010

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Spor Kingdom Lifted Music
2 Noisia & Phace Floating Zero Invisible
3 Spor Halogen Lifted Music
4 Wolfgang Gartner Fire Power Kindergarten
5 Spor Overdue Lifted Music
6 Apex Gonzo Lifted Music
7 Spor Kaori Lifted Music
8 Noisa Machine Gun Vision
9 Instra:mental, Instra:mental Watching You NonPlus Records
10 Camo & Krooked Time Is Ticking Away feat Shaz Sparks Beta

Imprezy na których grałem

SPOR Kraków

SPOR

Pt, 23 października 2015
godz: 22:00

LET IT ROLL OPEN AIR 2015 Milovice

LET IT ROLL OPEN AIR 2015

Cz, 30 lipca 2015
godz: 16:00

Brak zdjęcia Płock

Audioriver 2010

Nd, 08 sierpnia 2010
godz: 20:00

Brak zdjęcia Płock

Audioriver 2010

Nd, 08 sierpnia 2010
godz: 20:00