Sour Grapes

Sour Grapes
House Progressive House Techno
Kraj:
Szwecja
Miasto:
Sztokholm
Wytwórnie:

Sour Grapes aka Alex Caytas & Aleks Patz to jak czysta schizofrenia. To częste zjawisko psychiatryczne ma jak najbardziej zastosowanie w przypadku tych dwóch panów. Co ciekawe trudno stwierdzić, które z ich wcieleń jest lepsze. Na pewno każde jest ciekawe, a co najważniejsze każde z nich znalazło już swoich zwolenników i to w postaciach magnetyzujących.

Duet Sour Grapes to etniczna mieszanka. Posiadający polsko – bułgarskie korzenie kuzyni mieszkają na stałe w Szwecji. To oni zaczęli ten projekt, jednak z czasem pod tym szyldem zaczęli także współpracować z przyjacielem Tomem Liljegrenem. Produkują muzykę elektroniczną spod znaku house, techno, minimal, a nawet progressive.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Ich dualizm gatunkowy jest jak najbardziej ciekawy. Jako Sour Grapes produkują progressive i techno. Ich muzykę doceniły takie postaci jak Chris Lake czy Lys. To właśnie dla nich duet popełnił remiksy utworów „La Tromba” i „Violin”, które ukazały się nakładem takich wytwórni jak Vendetta czy Milk & Sugar. Ich produkcje grają Tiesto, Umek i Tocadisco. Można zatem powiedzieć, że ich muzyka grana jest na największych eventach globu. Na dokładkę robią także obecnie remix dla Mau5trap gdzie znajdą się na EPce samego Deadmau5a.

Jako chłopacy Alex Caytas i Aleks Patx preferują bardziej housowe klimaty. Jednak odnoszą niemniejsze sukcesy. Największym jest remix dla Robbiego Rivery – „Escape” dla Parquet Records oraz świetnie przyjęta EPka o swojsko brzmiącym tytule „Samo Chody EP” wydana także nakładem tej wytwórni. Różnorodność produkcji jest dowodem na talent i niezwykłe umiejętności wielonarodowościowego duetu.

Ciekawe jest, że żyjący na emigracji Polacy są kolejnym naszym rodzimym produktem bardziej znanym poza granicami naszego kraju, a także chyba bardziej docenianym poza Polską. Artyści zwiedzili ze swoją muzyką pół świata wymieniając Francję, Maroko, Wyspy Brytyjskie czy Hiszpanię, którą wspominają przy każdej okazji. Głównie za sprawą tegorocznego Barcelona Summer Week, w którym wzięli udział. Będziemy bacznie obserwować polsko – bułgarski duet, który z pewnością zaistnieje na niejednym europejskim parkiecie.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →