Soul Central

Soul Central
House
Kraj:
Wielka Brytania
Wytwórnie:

Soul Central jest duetem dj-sko – producenckim, tworzą go Andy Ward i Timmy Vegas. Jako DJ-je i producenci, czy pracują razem czy osobno, ich charakterystyczne brzmienie jest doskonale rozpoznawalne i uznawane na całym świecie.

Timmy Vegas – budował swoją markę od pisania musicali w Nowym Jorku, współpracował z Robertem Plantem z Led Zeppelin podczas ich tournée, nagrywał z pionierami house`u Tony Humphries, Frankie Knuckles, Barbara Tucker.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Andy Ward wyrobił swoje nazwisko na rezydencji w legendarnym Makro Polo w Birmingham oraz pracy w topowej wówczas audycji TKO Radio Galaxy (1990) także wieloletnią rezydencją dla Soul Heaven.

Jako Soul Central zaczęli karierę produkując kawałki dla wytwórni: Soundmen On Wax, Henry Street Records i Kenlou jak również dla własnej Clean Cut. Sławę zawdzięczają jednak ich interpretacji klasyku Techno Derick May’a – ‘Strings Of Life’ z dodanym później wokalem Kathy Brown ‘Strings Of Life (Stronger On My Own)’, który zadebiutował na 6-tym miejscu listy UK chart. Ich następne produkcje to Need You Now‘ wydane dla Defected, potem remix dla Fedde Le Grand 'Put Your Hands Up For Detroit’.

Są najdynamiczniejszym duetem dj-sko producenckim. Potrafią w unikalny sposób łączyć undergroundowy house i miękkość soulowych kawałków tak, że świetnie brzmią w dużych salach na Ibizie, jak i małych klubach, przez co są niepowtarzalną jakością samą w sobie.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →