Smokin Jo

Smokin Jo
Minimal Tech House
Kraj:
Wielka Brytania
Miasto:
Londyn
Wytwórnie:

Historia Jo rozpoczęła sie w 1991 roku, kiedy zauważyła porażający brak kobiet w świecie Dj-ów…

Podczas pracy w sklepie u Gautiera na Soho, Jo mixowała swoje pierwsze kawałki, następnie rozdawała znajomym albo klientom i czekała na ich opinię. Reakcja była o wiele lepsza niż można było się spodziewać. Jej pierwsze utwory pokazały jej klasę i były używane głownie przy okazji pokazów mody na afterach. W niedługim czasie również w klubach. Jo swój nick przejęła od boksera Smoking Joe Frasera!

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Swoją sławę zyskała dzięki imprezom na Ibizie latem 2004r., kiedy to jej sety doprowadzały wszystkich fanów do szaleństwa. Podróżując po całym świecie Jo grywała również w Amnesia for Made we Włoszech, klubie Angels w Neapolu oraz oczywiście w Space na Ibizie, który jest jej ulubionym klubem. Była również zaproszona na tournee po Stanach przez prestiżową agencję AM Only.

Jak to się wszystko zaczęło? We wczesnych latach dziewięćdziesiątych Jo otrzymała szansę zagrania w legendarnym klubie Trade w Londynie. Absolutnie zawładnęła całą salę swoją muzyką i otrzymała rezydenturę, która trwała trzy lata. Dzięki ciężkiej pracy otrzymała nagrodę Dj’a roku. Jej świeże dźwięki świetnie uzupełniły nisze w tematyce klubowej. Przez lata grała wszędzie z wyjątkiem Stanów Zjednoczonych, wszystko od house do electro, cokolwiek grała, wiadomo zawsze, że było nowe i ekscytujące.

Jej własna produkcja pt. „State of Mind” była nagrodzona w angielskim Radio1. Inne płyty to „The Psycho Bitch EP”, wielki sukces zagrany razem z Pete Hellerem zwanym Fishbone Sleepers oraz „Yanu”. Dany Tenaglia, Pete Tong są jej wielkimi fanami. Jo remiksowała też kawałki „High” Hyper-Go-Go oraz „Charlie Big Potato” Skunk Anasie i wiele innych.
 
W 2004 roku, jako członek imprez Heineken Thrist uczesniczyła w światowym tour między innymi z Pete Tongiem, Paulem Oakenfoldem, Tiesto oraz Deep Dish.

W 2002 roku była twarzą Pioneera, gdzie reklamowała słuchawki. W tym samym roku miała również swój debiut telewizyjny, jako prezenterka MTV.

Więcej informacji na www.smokinjo.com

DJ Chart | Smokin Jo | 06.2009

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Smokin Jo & Pete Gleadhall Not a Poem Berwick Street Records
2 Nick Curly Pujante
3 Jamie Jones You!
4 Ekkohaus Unsound Cargo Edition
5 Santorini Baroque (Guido Nemola Remix) Recycle Records
6 Kenny Larkin & Shlomi Aber Sketches (Shlomi Aber Version)
7 Mark Broom Meltin Pot Saved
8 Inxec & Matt Tolfrey I Just Can’t (Take It)
9 Marc Miroir Kraft Paso
10 Gary Beck Jolomo Darkroom Dubs
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →