Slope

Slope
Electronic House
Kraj:
Niemcy
Miasto:
Berlin
Wytwórnie:

Początki działalności Slope sięgają 1996 roku, kiedy to Daniel Paul Hoffmann (aka Daniel Paul) oraz Hans Schaaf (aka DJ Honesty) poznali się na imprezie w berlińskim centrum sztuki niezależnej Tacheles. Zanim doszło do wspomnianego spotkania obaj aktywnie uczestniczyli już w życiu niemieckiej sceny klubowej. Daniel Paul prowadził działalność wydawniczą i zajmował się nagrywaniem własnej muzyki, Honesty poza produkcją nagrań i uruchomieniem własnej wytwórni płytowej, zgłębiał zaawansowane techniki pracy studyjnej.

Nie od dziś wiadomo, że najbardziej owocne znajomości mają swój początek na imprezach, a jako że zaiskrzyło między nimi muzycznie, postanowili połączyć one swoje siły i stworzyć założyć wspólny projekt.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Tak właśnie powstał Slope, a Daniel Paul i Honesty zaczęli spędzać niezliczone noce, tworząc wspólnie muzykę we własnym studio nagraniowym na Neue Schönhauser Straße, znajdującym się tuż pod torami tramwajowymi. Wkrótce po tym, jak rozpoczęli działalność ich pierwsza 12’’ Planet H. ukazała się nakładem Interfearence Records, legendarnej wytwórni Dr. Motte i Uwe Reineke’go. Zaledwie rok później w sklepach znalazł się już debiutancki album „No Cookies”.

Od tamtej chwili członkowie Slope przeszli niezwykle długą drogę. Odkrywając nowe muzyczne inspiracje w twórczości tak wybitnych artystów jak: Roy Ayers, Minnie Ripperton, Stevie Wonder, czy też brazylijskiej muzyce z lat ’60 i ’70, lokalnym hip-hop’ie oraz jak sami mówią „wszystkich odmianach Detroit Sound”, stopniowo, ale konsekwentnie poszerzali swoje muzyczne granice. Logicznym rezultatem tej ewolucji jest progresywne łączenie przez nich dzisiaj takich gatunków, jak: house, boogie, techno i broken beat z coraz większą dawką jazzu i soulu.

 

Podczas jednego z występów Daniel Paul nawiązał kontakt z legendarną berlińską wytwórnią Sonar Kollektiv, co doprowadziło nie tylko do późniejszej współpracy, ale i powstania jej pododdziału w postaci – Mermaid Records. Kolejna płyta wydana w 1999 roku dla Sonar Kollektiv / Mermaid Records jest świetnym przykładem „organicznego zwrotu” w ich muzyce, która stała się idealnym połączeniem elektronicznych bitów z organicznymi melodiami. Kolejne wydawnictwa również wskazują na istotną zmianę w pojmowaniu muzyki klubowej. Od tego czasu wytwównia Sonar Kollektiv, skupiająca i innych podobnie myślących artystów, stała się ich główną bazą.

W 2003 roku Slope wydał dla Sonar Kollektiv swój pierwszy album zatytułowany „M” i który spotkał się z niezwykle entuzjastycznym przyjęciem. Utwory takie, jak: Basscheck („ten, który jest tak ciężki, że trzeba mieć specjalną torbę, by go unieść”) i Your time is up (remix pierwszej melodii UR z wokalistką Yolandą) wywołały duże zamieszanie i trafiły na play listy takich gwiazd dj’skich jak: Ewan Pearson, Jazzanova, Gilles Peterson, Little Louie Vega, LTJ Bukem, Nik Weston, Alex Attias, Dublex Inc., czy dj Spinna.

Od początku działalności Daniel Paul i Hans występują z setami dj’skimi w całej Europie, poruszając słuchaczy niezwykle energetyczną mieszanką muzyki house, nu-jazz, broken beat, czy late night boogie beats. Bez znaczenia, czy dwójka ta pracuje w studio, czy na występach dj’skich w klubach, oni po prostu nie znają granic!

W międzyczasie chłopcy wyprodukowali album z włoskim geniuszem muzyki filmowej Aleksandro Alessandroni, który to w latach 70’s, wspólnie z Enio Morricone komponował ścieżki dźwiękowe do włoskich westernów.

Jakkolwiek nie klasyfikować by ich twórczości, eklektyczny freestyle, czy house zapełniający parkiety, Slope wiedzą, co robią i robią to doskonale.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →