Slajd

Slajd
Breaks House Techno
Kraj:
Polska
Miasto:
Warszawa

Jego przygoda z deckami zaczęła się w czerwcu 2001 roku, kiedy to po raz pierwszy spróbował zmiksować dwie płyty. W październiku zafascynowany możliwościami, jakie daje miksowanie dźwięków, trafił do Djs School, gdzie pod opieką Berta kształcił się zarówno pod względem muzycznym jak i technicznym. Zaowocowało to wyróżnieniem oraz nagrodą dla najlepszego wychowanka. Za swój oficjalny debiut uważa pierwsza imprezę w klubie Piekarnia, w grudniu tego samego roku.

2002 rok stoi pod znakiem imprez w Piekarni o nazwie Pierwsze Koty. Cykl ten zakończył się w styczniu 2003 roku konkursem na najlepszego młodego didżeja, w którym Slajd zajął pierwsze miejsce. Dotychczas, poza Piekarnią, mogliśmy go usłyszeć w Sfinksie (Sopot), Bolandzie, Eskulapie (Poznań), Radiobarze (Wrocław) i Uchu (Gdynia). Nie licząc oczywiście występów w stołecznych klubach, jak W5, Klatka i Lokomotywa. Grał m.in. na imprezach z udziałem X-press 2,Unkle, Jona Cartera, FC Kahuna, Alana Thompsona, Elite Force, Phila Kierana, Barry’ego Ashwortha oraz Leona Robertsa. W październiku 2003 rozpoczął rezydenturę na cyklu Audiotrash. Od kilku miesięcy spędza dużo czasu w studio pracując nad pierwszymi własnymi produkcjami.

Początkowo poruszał się w obrębie muzyki funky house, jednak już w połowie 2002 roku zaczął włączać do swoich setów utwory coraz bardziej odbiegające od poprzedniej stylistyki. W tej chwili najbardziej lubi grac przekrojowe sety złożone z funky/tech/progressive house, funky/progressive breakbeat, techno i elektro techno. Jednak nie styl jest ważny, lecz energia zawarta w konkretnej kompozycji i tym kryterium kieruje się Slajd przy doborze repertuaru. A ten często bywa zaskakujący! Slajd potrafi z wyczuciem wpleść w set także utwory popowe i rockowe, więc gdy on stoi za deckami – oczekuj nieoczekiwanego.