Simon.S

4 973
Simon.S
Deep house Progressive House Tech House
Rok urodzenia:
1982
Kraj:
Polska
Miasto:
Warszawa
Wytwórnie:

Simon.S nie tylko organizuje świetne imprezy w Polsce, ale jest także jednym z najlepszych DJs i producentów w kraju, wydający świetne elektroniczne kawałki, które z miła checia graliśmy w naszym show w BBC Radio 1! Godny zwrócenia uwagi w 2007 roku!
Trophy Twins / Pop Pop Records / BBC Radio 1 / UK /

Przez cały okres, który spedziłem w Europie Wchodniej, Simon.S jest jednym z bardziej obiecujacych DJs jakich widziałem. Konsekwętny w tym co robi, za dekami wchodzi w niego diabeł…
Funkagenda / Toolroom Records / Groovedigital / UK /

Simon.S to jeden z najgorętszych i najświeższych talentów jakich słyszałem w Europie Wschodniej. Nie mam wątpliwości, że wiele uda mu się osiągnąć!
Paul Thomas / Godskitchen Worldwide Resident / UK /

Wielokrotnie miałem przyjemność grać z Simonem podczas moich wizyt w Polsce. Za każdym razem rozgrzewał publikę w dobrym stylu, z mnóstwem pozytywnej energii.
Greg Vickers / Saved Records / Sonkeys Soap / UK /

Dj, producent, promotor. Urodził się w Warszawie w 1982 roku. Po raz pierwszy z muzyką zetknął się poprzez taniec towarzyski. Jego trenerem był Agustin Egurrola, prowadzący najlepszą w Polsce i jedną z lepszych w świecie grupę tańca nowoczesnego VOLT.

 

W wieku 16 lat Szymon zetknął się z kultura hip-hopu. Był jednym z członków zespołu Tandem, dla którego tworzył podkłady muzyczne i zajmował się rymowaniem. Pod koniec lat 90tych zainteresował się minimalem. Wtedy też zaczął pracować nad swoimi pierwszymi produkcjami. Po imprezie z udziałem Rogera Sancheza we wrześniu 2000 r., zwrócił się w stronę muzyki house. Dwa lata później Szymon kupił gramofony i zajął się graniem. Po 2 miesiącach treningu zadebiutował na imprezie zorganizowanej przez Thandile, w klubie Apartament No.1 w Warszawie. Od tamtej pory związał się z agencją i był przez nią promowany.

Od września 2003r. zaczął organizować imprezy na własną rękę. Współpracował i grał do tego czasu z takimi gwiazdami jak: Eric Prydz, Pete Tong, Danny Howells , Nic Fanciulli, Bodyrox, Sebastien Leger, Tom Novy, Martijn Ten Velden, Deadmau5, Cassius, Seb Fontaine, Chris Lake, Michael Gray, Pete Gooding, Funkagenda, Paolo Mojo, Blank&Jones, Jonathan Ulysses, Tocadisco, Benassi Bros., Barry Ashword (Dub Pistols), Luke Fair, Olav Basoski, Trophy Twins, Paul Thomas i wielu wielu innych.

Jako pierwszy w stolicy zorganizował imprezę jednej z najbardziej szanowanych labeli na świecie – Renaissance oraz był odpowiedzialny za organizację pierwszej brytyjskiej imprezy Kissdafunk w Polsce. Simon występuje zarówno w całej Polsce jak i za granicą, gdzie pokazywał swoje możliwości w takich klubach jak: SeOne (Londyn, Wielka Brytania), Rififi (Manchester, Wielka Brytania), Avalanche (Les2Alpes, Francja) czy Mecca (Praga, Czechy). We wrześniu 2007roku był także gościem na urodzinach słynnego brytyjskiego klubu Godskitchen Air (Birmingham), gdzie wystąpił u boku takich sław jak: Eric Prydz, Nic Fanciulli czy The Shapeshifters. Poza imprezami w klubach jest także częstym gościem audycji radiowych zarówno w Polsce jak i za granicą.

Podczas sześcioletniego stażu Simon był rezydentem takich klubów jak: Vanilla Club (2004), Starlight Cafe (2005), Space Club Warsaw (2007-2008), gdzie pełnił funkcję także menadżera artystycznego. Obecnie obejmuje stanowisko głównego rezydenta w legendarnym polskim klubie Piekarnia w Warszawie. Simon odnosi sukcesy także pisząc muzykę, którą produkuje w stylu deep/tech/progressive house. Jego debiutancki remix Filth `People Are Sick` został wydany miedzy innymi w towarzystwie znanego na całym świecie duetu The Buick Project (Nic Fanciulli & Andy Chatterley) w brytyjskiej wytworni SIC Recordings.

Szeroka juz dyskografia sprawiła, że zwrócił na siebie uwagę takich artystów jak: Funkagenda, Rob Roar, Luke Fair, Rhythm Code, Martijn Ten Velden, Bodyrox, Michael Gray, Trophy Twins, Rob Mooney i wielu innych. Simon produkuje także pod nazwa 951 Gaspra. Jest to projekt założony przy współpracy z jego przyjacielem Tobiasem Manou – rezydentem imprez Tres Risque w klubie Pacha London (2007). Ich remix polskiego producenta Mafia Mike`a pt.„Lately” dla wytwórni `Nine Records` supportowany był zarówno przez Ministry Of Sound Radio jak i przez Kiss 100, gdzie znalazł się na 5tym miejscu w TOP 10 Monsters Tracks w audycji Simona Dale`a.
     
Discography:

OUT NOW:

Filth – People Are Sick (Simon.S ..Rush Hours.. Mix) :SIC Records: including The Buick Project remix
Miss XS – You Just Wana Be (Simon.S Remix)  :Diverted Recordings:
Simon.S – Where Is That Girl EP :Diverted Recordings: (Playlisted By Trophy Twins On BBC Radio 1 Dec 2006)
Simon.S – Whyamya :Diverted Recordings:
Simon.S – This Or That EP :WiFi Records:
Simon.S – AudioSEX :WiFi Records:
Audio Affinity – Desert Highway (Simon.S ..Piekarnia.. Mix) :Diverted Recordings: including Steve Haines, Odsun, Lee Dearn & Kinetik Duo remixes
Alex & Flip – Insider (Simon.S ..Deep.. Mix) :WiFi Records:
Simon.S – Eat My Acid :Maghnet Records:
Mafia Mike feat Dominique – Lately (951 Gaspra Remix) :Nine Records:
Simon.S – Music Machine EP:Nine Records:
Simon.S – Highway To Heaven :Nine Records:
including Rhythm Code & Joey aka Jozsef Keller remixes
Mark Trophy (Trophy Twins) – Shake It (Rhythm Code & Simon.S Remix) :Big & Dirty:
Rob Mooney – Beehatch (Simon.S Remix) :Bass For Breakfast: including Tim Cook, Richard Belsom & Rich Jones remixes
D.Electro – Frequency One (Simon.S Remix) :Nine Records:
Alex & Filip – Insider (951 Gaspra Remix):System Recordings:
Tyler Hampton – To The Beat (951 Gaspra Remix) :Forza Records:

FORTHCOMING RELEASES:

Joey aka Joszef Keller – The Game (Simon.S Remix):Cristal Music:
Simon.S – Warm Me Up (Original) :TBC:
Simon.S – Deeptrick (Original) :TBC:
Simon.S – Back To The Roots (Original) :TBC:
Simon.S – Ophelia (Original Mix) :Nine Records:
Rhythm Code & Simon.S – Untitled (Original Mix) :TBC:

Imprezy na których grałem

Brak zdjęcia Warszawa

Big Buddha Beach

Pt, 01 lipca 2011
godz: 22:00

Brak zdjęcia Warszawa

Magiczna Noc Urodzin 2011

Pt, 08 kwietnia 2011
godz: 22:00

Brak zdjęcia Lublin

Optimal

Sb, 19 lutego 2011
godz: 22:00

Brak zdjęcia Warszawa

Mafia Mike B-day Party

Sb, 18 grudnia 2010
godz: 21:00