Silicone Soul

Silicone Soul
House Tech House
Kraj:
Szkocja
Miasto:
Glasgow
Wytwórnie:

Craig Morrison i Greame Reedie, którzy tworzą Silicone Soul, są znani zarówno jako szanowany team DJski, jak i z ich wzajemnego uzupełniania się i produkcji deepowej, emocjonalnej muzyki house.

Jak mówi Craig „Nasze brzmienie jest bardziej rozwinięte i spójne na naszym najnowszym albumie i choć nie mamy ustalonych koncepcji przed wejściem do studia, to staraliśmy się stworzyć album z muzyką z płynącymi przez niego brzmieniami i charakterem, a nie po prostu 'house’owy’ album.”

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Minęło 5 lat od kiedy podbili świat tym niesamowitym hołdem dla Curtisa Mayfielda, jakim jest „Right On!”, który to kawałek zdecydowanie zasługuje na miano klasyka i wyniósł chłopców z Silicone Soul na listy przebojów zarówno Wielkiej Brytanii jak i całego świata.

Jak wspomina Craig „’Right On!’ zostało świetnie przyjęte i wzięło nas to trochę z zaskoczenia… ponieważ jeżeli chodzi o muzykę to nie wierzymy w kompromisy i zamiast starać się tworzyć kawałki na kształt 'Right On!’, postanowiliśmy dać sobie trochę czasu, poszukać własnych brzmień, zagrać razem w studio i zobaczcie sami co z tego wyszło – zresztą zawsze pracowaliśmy w ten sposób”.

Od tamtej pory wydali drugi album, „Staring Into Space”, i pracowali bez przerwy. Od DJowania na całym świecie, przez rezydentury w Darkroom Dubs (Glasgow) i La Terrrazza (Barcelona), do tworzenia remiksów i składania nowego studia w celu wypracowania brzmienia Silicone Sound.

„Czerpiemy z wielu różnych styli muzycznych”, mówi Craig, „od charakteru Jamaican Dance Hall z lat ’70tych i jego reprezentantów takich jak: Lee Perry, Gregory Isaacs, King Tubby czy Augustus Pablo, przez funk, soul i disco, których przedstawicielami są: Curtis Mayfield, Isaac Hayes, The Temptations, Sly & The Family Stone, aż do brzmień Wild Pitch – DJ Pierre, Felix Da Housecat, czy też klasycznego brzmienia Chicago – Basic Channel… mógłbym tak w nieskończoność”.

Chociaż wymieniają punk i rock n’ roll jako ich wczesne inspiracje, w tym takie zespoły jak The Stooges, MC5, Hendrix, The Stones, The Clash i Primal Scream z ich rodzinnego Glasgow, zwrócili się w kierunku brzmień house dzięki Slam na początku lat ’90tych i już od ich wczesnych wydań w wytwórni Soma dopracowywali swój niepowtarzalny deepowy charakter.

Ich debiutancki album „A Soul Thing” został nagłośniony przez krytyków zaraz po wydaniu w marcu 2000 i uczynił z Silicone Soul jednych z najwybitniejszych i najbardziej popularnych artystów Somy. Od tamtego czasu album „Staring Into Space” przeniósł ich muzykę w nowy wymiar, łącząc grę instrumentalną i wokale. Ich najnowsza składanka Darkroom Dubs Volume 1 jest natomiast wypełniona perłami z ich własnej wytwórni 12-calowych krążków.

Płynący house, ciasno ułożone beaty są ich znakiem rozpoznawczym. Te uniwersalne cechy ich brzmienia są nasycone hipnotycznymi dubbowymi dźwiękami, charakteryzują się muzykalnością i wypływającym ponad brzmienia sensem.

DJ Chart | Silicone Soul | 11.2012

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Silicone Soul Burning Sands (Hypnohouse Dub) Soma Records
2 Antonio Olivieri Tiny Nut (Original Mix) Steyoyoke
3 Daniel Avery Need Electric (Original Mix) Phantasy Sound
4 Simian Mobile Disco Cerulean (Original Mix) Wichita Recordings
5 Mungolian Jetset Smells Like Gasoline (Original Mix) Smalltown Supersound (Phonofile)
6 Digitaline Wanna (John Tejada Remix) Cityfox
7 Dexter Kane The Craft (Original Mix) Shadow Sanctuary
8 John Tejada Orbiter (Simian Mobile Disco Mix Version 2) Kompakt
9 DJ Sneak Babylon Fallin' (Original Mix) Cecille
10 Silicone Soul Smokestak (Original Mix) Soma Records
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →