Shed

Shed
Dubstep Electronic Techno
Kraj:
Niemcy
Miasto:
Berlin
Wytwórnie:

Shed – gwiazda niemieckiej sceny elektronicznej, piewca nowoczesnego, „prawdziwego” techno, sięgający po inspiracje wprost do kolebki tych brzmień – Detroit, ale również sprawny didżej łączący podczas setów świetne numery w unikalnym splocie techno, dubstepu, garage i nowoczesnego r&b.

Do perfekcji doszedł ciężką pracą, najpierw fascynując się nową muzyką słyszaną w radio, potem próbując produkować ją samodzielnie. Flirtował z UK hardcore, przyznaje, że lubił też gabba, ale gdy pod koniec lat 90. po techno coraz mocniej zaczął sięgać mainstream, Shed podziękował za udział w szopkach typu Love Parade, jednak nie stracił miłości do muzyki. Zaczął pracować nad swoimi numerami, które u progu kariery wydawał na ’12 we własnej oficynie Soloaction, na co dzień pracując w kultowym berlińskim sklepie Hardwax.

Biletomat.pl

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Tango App

Najlepsze imprezy w Twoim mieście! Bądź na bieżąco.

Odkryj Tango App

4,8 ocena w Apple Store!

Tak było do czasu, gdy w 2008 roku zadebiutował pełnowymiarową płytą „Shedding The Past” dla Ostgut Ton. Był to przełomowy moment, który otworzył mu drzwi do współpracy z najlepszymi. Jego numery remiksują tak doskonali producenci, jak Surgeon, czy Martyn. I choć tworzy na wskroś nowoczesną muzykę, wyznaje dewizę, że nie byłoby jej bez odniesień do tradycji.