Sharam Jey

Sharam Jey
House Tech House Techno
Kraj:
Niemcy
Miasto:
Cologne

Sharam Jey, znany niemiecki DJ i producent. Swoją  przygodę z muzyką rozpoczął od bycia wokalem w kapeli rockowej. Równocześnie zaczął bawić się gramofonami i z czasem jego talent dj-ski przeważył. Ludzie rozpoznawali go jako DJ-a, nie wokalistę. Sharam szybko odnalazł się na raczkującej scenie house i techno.

Dzisiaj, ponad 10 lat później jest rozpoznawany na całym świecie jako twórca muzyki z pod znaku pumping housu. Jako dj umyka wszelkim klasyfikacjom. Czy to, co gra, to uplifting disco house? Może tribalowy groove? Nie da się tego nazwać – jego styl jest wybitnie indywidualny i nieprzewidywalny. Kariera dj-a szybko nauczyła Sharama, co jest najważniejsze dla bywalców klubów, jak wzbudzić  prawdziwy amok tańca.

Dzięki temu w 1992 powstały  pierwsze remixy, entuzjastycznie odebrane przez krytyków i publiczność . Pierwszy poważny sukces przyniósł  remix kultowego Cafe Del Mar „Energy 52”, który w 1997 podbił  parkiety Europy, a w 2001 roku został  wybrany jednym z najważniejszych utworów tanecznych ever w plebiscycie Mixmaga.

Od tego czasu Sharam publikuje regularnie, dla wytwórni tej miary co Hooj Choons, Airtight, Positiva and Four Twenty, London records, V2, Ink Records, Underwater records. Od 2001 roku prowadzi również  poważaną w Niemczech i coraz bardziej dostrzeganą w innych krajach wytwórnie King Kong Records. W końcu jego życiowe motto to: No compromises!

Po wszystkich tych wydawnictwach nadszedł czas na debiutancki album „4 DA LOVERZ” wydany przez Underwater Rec. w 2005. Album zebrał pozytywne opinie, a Sharam pojawił się na okładce prestiżowego magazynu DJ MAG.

 

Tego samego roku pojawiła się jego kompilacja „EPISODE 04” z udziałem Darrena Emersona, szefa wytwórni Underwater Rec.

DJ Chart | Sharam Jey | 08.2013

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Sharam Jey Hoha Schnella Weita! (Original Mix) Bunny Tiger
2 Datamode No Rush (Kolombo Remix) LouLou Records
3 Andre Crom, Teenage Mutants You Don't Know (Original Mix) Off Recordings
4 Ivan Latyshev Evening Avenue (Sharam Jey Remix) What's In The Box
5 H.O.S.H. Fireman (Original Mix) Diynamic Music
6 Funky Fat Speed Fire (Original Mix) Nurvous Records
7 Realboy Crawl (Original Mix) Techibeats Records
8 Proux Smooth Smoothie (Single Version) Catuss
9 Sharam Jey Love Hurts (Original Mix) Bunny Tiger
10 Leftfield Song of Life (Betoko Mix) Hope