Shamut

Shamut
Garage House
Kraj:
Polska
Miasto:
Poznań
SHAMUT to jeden z bardziej doświadczonych DJ-ów polskiej sceny klubowej – pierwsze imprezy z muzyką alternatywną prowadził z kaset:) w roku 1989, a za gramofonami Technicsa publicznie debiutował w 1996 w poznańskim klubie ESKULAP.
Muzycznie dość szybko skupił się na rozmaitych odmianach house i garage. Z czasem wykrystalizował się jego osobisty styl grania – energetyczny, optymistyczny i oparty na zmysłowym ludzkim głosie. Ostatnio jednak lubi eksperymentować z gatunkami i grać sety mocno eklektyczne zawierające muzykę od new romantic po najnowsze produkcje elektronicznej muzyki tanecznej czy indie.
Bakcyla muzyki tanecznej złapał w UK, gdzie mieszkał w latach 1994-1996. Przywiózł stamtąd sprzęt i 150 płyt winylowych, a na nich dość nietypowy melanż psychodelicznych i progresywnych dźwięków. W kraju brakowało wówczas miejsc do grania, więc siłą rzeczy zabrał się za organizację imprez. W 1997 uruchomił też pierwszą polską stronę www poświęconą muzyce tanecznej – Technologia.
Z biegiem lat brał udział w wielu inicjatywach i projektach. Grał w każdym zakątku kraju, ale jego bazą był zawsze Poznań. Tu rozwijał od podstaw kulturę klubową, która z niewielkiej subkultury przerodziła się w znaczącą cześć muzycznego rynku. Między innymi przyczynił się do nadania house’owego charakteru legendarnym dziś poznańskim klubom „Stary” Eskulap i Post Dali.
Za swój największy sukces uważa powołanie wraz z dj-em Wookie’m formacji PUSSYDOG – wirtualnego klubu house’owego, o niespotykanej w naszym kraju konsekwencji działania i niezmiennie wysokiej jakości dźwięku i produkcji. Imprezy PUSSYDOGA odbywają się nieprzerwanie od 2000 w ramach kilku serii imprez od etnicznego EL CHOCO, po elektryzującą PUSSYSTACJĘ.
SHAMUT (a.k.a. Maczeta 2Flower) ze swoim sexy house najbardziej lubi jednorazowe imprezy, z unikalnym tematem i klimatem – gdzie muzyka istnieje w interaktywnej przestrzeni współgrając z innymi mediami.
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →