Shakedown

Shakedown
Electro Electronic House
Kraj:
Szwajcaria
Miasto:
Genewa
Wytwórnie:

Shakedown – jedno z największych objawień w muzyce house! Twórcy takich hitów jak „At Night” z udziałem wokalistki Terra Deva, „Get Down”, czy ostatni „Lovegame”. Shakedown to duet didżejsko–producencki, który tworzą dwaj bracia Szwajcarzy, mieszkający na przemian w Londynie i Genewie: Mandrax i Seb K. Znani w środowisku klubowym od lat dzięki działalności didżejskiej, własnej wytwórni, licznym produkcjom i kilku maxi-singlom, postanowili zjednoczyć swoje siły i powołali do życia Shakedown. Dziś są niewątpliwie jednymi z najbardziej obiecujących artystów wytwórni Defected.

Debiutancki album Shakedown zatytułowany „You Think You Know” ukazał się wiosną 2002 r., stając się wielkim wydarzeniem na scenie klubowej. Mandrax i Seb K połączyli na nim wszystko, co dotychczas przysporzyło im popularności: wiedzę o muzyce, talent, poczucie rytmu i dj-ską charyzmę. W rezultacie powstał album z energetyczną, inspirującą elektroniką, doskonały do słuchania, z porywającymi housowymi hitami! Na płycie pojawiły się takie gwiazdy jak diva house – Terra Deva czy Benjamin Diamond, wokalista znany m.in. z projektu  Stardust.

Premierę albumu poprzedził singiel „Get Down”, jednak największy sukces odniósł utwór „At Night”, który ukazał się razem z remiksami autorstwa  Mousse T i Kid Creme. Wiosną 2002 roku „At Night” został uznany najlepszym utworem Konferencji Muzycznej w Miami i błyskawicznie wspiął się na szczyt list przebojów w całej Europie. Lato 2002 należało do Shakedown i przeboju „At Night”. Po oszałamiającym sukcesie „At Night” przyszedł czas na „Lovegame” (wydany w 2003 na składance Kitsune Love), remiksy dla Mirwais’a („I can’t wait”), Mousse T („Fire”, „Cos I’m Cool”) i Royskoopa („Eple”) oraz utwór „Funky and You know it” napisany wspólnie z Bootsy Collinsem na jego ostatnią płytę „Play with Bootsy”.