Savas Pascalidis

Savas Pascalidis
Electro Techno
Kraj:
Niemcy
Miasto:
Berlin
Wytwórnie:

Savas Pascalidis to od kilku lat niekwestionowana gwiazda nie tylko muzycznego Berlina.  Znany jest ze światowych hitów i parkietowych kilerów dla Gigolo (dwa albumy) oraz własnego labelu Lasergun. Jest również znany z wielogodzinnych miażdżących setów prezentowanych dosłownie na całym świecie. Ta rzadko sie zdarza aby uzdolniony dj równocześnie utalentowanym producentem.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Jego muzyczny background to czarna muzyka i disco lat 70: „Nigdy nie lubiłem naturalnych dźwięków w muzyce. Dwie dekady temu fascynowało mnie electro i disco, a potem acid, house i techno. Dorastałem przy tych nagraniach, nic więc dziwnego, że ukształtowały one mój gust. Uwielbiam plastikowe brzmienia do dziś!”

 

Pochodzący ze Stuttgartu Savas Pascalidis ciągle jest jedną z najważniejszych postaci całego europejskiego klubowego światka. Postacią – jak sie wydaje – o ciągle niewyeksploatowanym potencjale.

 

Dla urodzonego w 1970 muzyka, zawód didżeja jest rodzinną, tradycją, wyniósł go z domu. Savas jest synem prezentera dyskotekowego, który w latach 60. wyemigrował do Niemiec z Grecji. Savas Pascalidis, mimo że zaczynał od funk i disco, szybko przechodził ku mocniejszej, muzyce. Jego trwająca od połowy lat 80., ewolucja przebiegała od house, przez new beat i acid house , przełomu 80. i 90. po nowoczesne techno i electro. W drugiej połowie lat 90. miał już na koncie kilka, klubowych hitów, między innymi: Discotheque”, „Masterblaster” czy „Sexomatic”.

 

PIerwsze lata nowego stulecia to  okres  prawdziwego,rozkwitu jego kariery muzyka i didżeja. W 1999 Savas Pascalidis założył własny label Lasergun Records, jeden z przodujących w eksplozji stylistyki electroclash. Łączący techno, electro i perwersyjne disco styl, wiele zawdzięcza rodzinnym glitter” korzeniom Savasa. Przeboje gwiazd Lasergun takich jak Ural 13 Dictators, Steril czy Puberty Love tkwią w rozrywkowej, przeszłości końca lat 70. znaczonej postaciami Giorgio Morodera i Donny Summer a z drugiej strony doskonale oddają dzisiejszą aurę nowofalowego electro.

 

W 2002 r Savas dołączył do gwiazdorskiego teamu International Deejay Gigolo gdzie wydał doskonale przyjęty album “Galactic Gigolo”. łączący wszystkie składowe jego muzycznych inspiracji: od funky do zimnego electro, plus moc nawiązań do elektronicznego popu z lat 80. Z tejże płyty pochodzi jego ultrahit Superman”, a także cover Tomasa Dolby „She Blinded Me With Scence”.

 

Kolejny autorski album “Disco Vietnam” też nagrany dla Gigolo powraca do, futurystycznych” brzmień młodzieńczego okresu burzy i naporu muzyki techno, czyli początków lat 90. i łączy najlepsze elementy acid-electro i  mocnego techno. Jest zdecydowanie cięższy I trudniejszy w odbiorze.

 

Jeszcze głębiej powrót ten widoczny jest  na genialnej dwupłytowej kompilacją Pascalidisa “Relax your body”, która zarówno jest przeglądem najnowszych fascynacji Pascalidisa jak i jego ostatnich singlowych nagrań.

DJ Chart | Savas Pascalidis | 04.2012

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Mark Broom M28 (Truncate remix) Gynoid Audio
2 Trackman Lafonte & Bonquiqui Fortunes Of The Lord Creme
3 Boo Williams Anger (Chi Town Dub) P&D Recordings
4 Wax 30303 (Shed Ø San Mix) Wax
5 DJ 3000 Echo of Souls Contuse
6 Tazz Adventures Of Tazz Tsuba Records
7 Truncate Transients EP Truncate
8 Xosar Voodoo Castle L.I.E.S.
9 Omar-S 998 Untitled Analog Solutions
10 Skat Intolerance Technorama
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →