Sascha Dive

Sascha Dive
Deep house House

Urodzony we Frankfurcie DJ, producent, oraz właściciel wytwórni. Mocno zainspirowany mix tape’ami swojego starszego brata, jeszcze przed 18 urodzinami zaczął uczęszczać do klubów takich, jak Omen, XS, Wild Pitch, oraz Robert Johnson, gdzie po raz pierwszy zetknął się – między innymi – z Ricardem Villalobosem.

Jego gusta muzyczne szybko w tym okresie zaczęły ewoluować i nieco później skierował swoje zainteresowania w stronę Detroit. Moodymann, Theo Parrish i Cie mieli wówczas największy wpływ na Sasche. Niezależnie od tego, czy było to nieco połamane disco, soul, czy zwykły house, muzyka rodem z Detroit miała ogromny wpływ na późniejszą twórczość Dive’a. Tak samo, jak zdecydowanie bardziej abstrakcyjne dźwięki takich producentów, jak Baby Ford i Thomas Melchior. I te inspiracje słychać dziś na licznych wydawnictwach Dive’a, który zostały dotychczas wydane nakładem Raum…musik, Drumpoet Community, oraz jego własnym labelu Deep Vibes.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Jako DJ gra wszystko, niezależnie od kontynentu pochodzenia, daty wydania, czy też wytwórni na której dana płyta się ukazała. Dla Dive’a liczy się tylko i wyłącznie jedna rzecz – estetyka brzmienia.

DJ Chart | Sascha Dive | 09.2013

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Elbee Bad Vs L.B. Good / Line Cook Basement Floor 01 Basement Floor Records
2 Fred P BQE The Corner
3 Chris Turner FlyLOVE (Andrés remix) Rebirth
4 The Nathanial X project Pathematics Undertones
5 Einzelkind & Robin Scholz Are Back WHITE Records
6 Anthony Parasole Quickstrike 01 The Corner
7 Mr. G Retrospective Rekids
8 Move D & Hear Open Spaces Archipel
9 Moritz Von Oswald Trio Blue Honest Jon's Records
10 Asusu Too Much Time Has Passed Livity Sound
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →