Santigold

Santigold
Alternative Dub Electronic Indie
Kraj:
USA
Miasto:
Filadelfia
Santigold jest często nazywana amerykańską odpowiedzią na M.I.A., obie panie łączy niekwestionowany talent i umiejętność łączenia różnych konwencji, stylów muzycznych, a także wpływów kulturowych. Wszystko to daje wybuchową mieszankę, która eksploduje na scenie.
Santigold, tak naprawdę Santi White, zadebiutowała w kwietniu 2008 roku. W pracy nad albumem pomagali jej jedni z bardziej pożądanych producentów z kręgów hiphopu i muzyki klubowej, m.in. Diplo i Switch, odpowiedzialni także za warstwę muzyczną albumów M.I.A. Płyta „Santogold” łączy w sobie alternatywny rock i elektronikę z hip hopem, łamiąc wszystkie utarte konwencje. Utwory takie jak „L.E.S. Artistes” i „Creator” zdobyły Santi popularność wśród fanów różnych gatunków muzyki. Swoją wszechstronność wokalistka udowadnia cały czas nagrywając utwory z takimi gwiazdami jak Jay-Z, Pharrell Williams, czy Kanye West oraz koncertując z Björk, Coldplay i Beastie Boys. Mimo krótkiej kariery solowej za swoją twórczość nominowana była już do BRIT Awards i Q Awards, oraz zdobyła nagrodę Best Breakthrough Artist podczas rozdania NME Awards USA. 
Wcześniej znana pod pseudonimem Santogold, lecz przed nagraniem płyty musiała zmienić swój pseudonim z Santogold na Santigold z powodu protestów znanego jubilera Santo Golda.

Fotogalerie z udziałem Santigold

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →