Rustie

Rustie
Bassline Experimental Ghetto bass Hip-Hop
Kraj:
Wielka Brytania
Miasto:
Glasgow
Wytwórnie:

Kariera pochodzącego z Glasgow Russella Whyte’a rozpoczeła się w 2007 roku od wydania singla „Jagz The Smack” dla Stuffrecords. Składające się z pięciu utworów wydawnictwo przysporzyło artyście całkiem sporego rozgłosu i było zapowiedzią zbliżającego się wielkimi krokami nowego nurtu w brytyjskiej muzyce – UK Bass Music. Przez kolejne trzy lata Rustie stworzył jeszcze kilka znakomitych EP’ek – „Zig-Zag”, „Bad Science” oraz nagraną wraz z Jokerem „Play Doe / Tempered”.

Następnie przyszły ropozycje stworzenia remixów dla takich gwiazd jak: Jamie Lidell, Kelis, The Big Pink czy też Nicki Minaj, co w ostateczności doprowadziło do podpisania kontraktu z legendarną wytwórnią Warp Records. W 2010 roku jej nakładem Rustie wydał składający się z pięciu numerów singiel „Sunburst”, będący połączeniem japońskiego prog-rocka, 16-bitowych dźwieków z gier wideo, grime oraz detroit techno.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

To także lebel Warp jest odpowiedzialny za wydawnie debiutanckiej płyty długogrającej Rustie’go. Krążek zatytułowany „Glass Swords” to 13 niewydanych dotąd produkcji.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →