Ron Carroll

Ron Carroll
House
Kraj:
USA
Miasto:
Chicago

DJ, muzyk, multinistrumentalista, producent, wokalista. Swoją karierę rozpoczął we wczesnych latach 80’tych. Był wtedy właścicielem klubu „the bangin enterprize”, który mieścił się w samym centrum Chicago. Po krótkiej pracy z klubem szybko zorientował się że muzyka jest jego wielką pasją, z którą chce wiązać przyszłość.

Jego pierwsze dwa single, wydane wspólnie z Big Ed’em, spowodowały, że nazwisko Ron Carroll stało się rozpoznawalne w całych Stanach Zjednoczonych. Kolejnym sukcesem na skalę Światową był utwór „I Get Lifted”, który został wyprodukowany wspólnie z legendą Światowej muzyki Little Louie Vega, natomiast głosu użyczyła im sama Barbara Tucker.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Kolejne lata kariery Ron’a Carroll’a zwizane były z legendą amerykańskiego house’u – Byronem Styngily. Dzięki tej współpracy oraz pomocy ze strony Byrona Ron Carroll wydał swoją pierwsza solową płytę „The Purist”.

Miał przy tym okazje pracować z takimi postaciami jak Mousse T, Frankie Knuckles czy David Morales. Kolejne lata kariery Rona przyniosły wspólne projekty z holenderskim duetem Hardsoul oraz z francuskim trio Superfunk. Z tym ostatnim wspólnie wyprodukowali „Lucky Star”, utwór , który sprzedał się w zawrotnej ilości ponad 2 mln egzemplarzy na całym Świecie.

Obecnie RON CARROLL najbardziej kojarzony jest ze współpracy z samym AXWELLem i BOBem SINCLARem i z ich wspólnego przeboju WHAT A WONDERFULL WORLD

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →