Robyn

Robyn
Electronic Pop
Kraj:
Szwecja

Robin Miriam Carlsson lepiej znana jako Robyn, zjawiskowa wokalistka ze Szwecji, autorka takich przebojów, jak: Show Me Love, Do You Know (What It Takes), Dancing On My Own, With Every Heartbeat. Jej głos można było usłyszeć na płytach: Röyksopp (The Girl and The Robot) czy Basement Jaxx (Hey U).

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Zadebiutowała w 1994 roku singlem You’ve Got That Somethin’. Dwa lata później ukazał się jej debiutancki album Robyn Is Here. Przełomem w jej karierze stały się single Show Me Love i Do You Know, które dotarły do pierwszej dziesiątki zestawienia Billboard.

 

W 2004 roku Robyn zakłada własną wytwórnię Konichiwa Records, w której rok później ukazuje się jej kolejny album pt. Robyn z duetami z Teddybears i The Knife. Album został doceniony zarówno przez publiczność, jak i krytyków na całym świecie. Singlowe Mine!, Konichiwa Bitches, Who’s That Girl czy Handle Me przez długie tygodnie utrzymywały się w ścisłej czołówce singli na całym świecie.

 

Po tych sukcesach Basement Jaxx, Röyksopp oraz Kleerup zaprosili ją na swoje płyty, nagrywając serię doskonałych utworów, zaś sama Madonny supportowanie jej trasy Sticky & Sweet!

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →