Ricardo Villalobos

Ricardo Villalobos
Minimal Techno
Kraj:
Chile
Miasto:
Santiage de Chile
Wytwórnie:

Ricardo Villalobos przyszedł na świat w 1970 roku w Chile a dokładniej w Santiago. W związku z politycznymi zawirowaniami przeniósł się jako kilkulatek wraz z rodziną do Niemiec, gdzie mieszka do dziś. Od kilku pokoleń wstecz członkowie jego rodziny wykazywali się muzykalnością, Ricardo miał więc łatwą drogę by kontynuować tradycję rodzinną.

Już jako dziesięciolatek zaczął grać na bongosach, odbija się to dziś echem w wielu jego produkcjach, które są bogate w perkusjonalia. Jego sety pełne są minimal techno oraz bogatych nawiązań do muzycznych korzeni z Ameryki Południowej. Regularny bit dopełniony emocjonalnymi wstawkami wprost z serca Andów.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Początkiem kariery producenckiej było nawiązanie współpracy z Playhouse w 1994 roku. Kilka lat później Ricardo dostał wiatru pod skrzydła i wraz z wieloma bookingami przyszły wydawnictwa dla Perlon czy wspomnianego wcześniej Playhouse. Przez wielu nazywany Szamanem, Ricardo przyciąga na swoje imprezy tłumy fanów. Często wielogodzinne sety to istna hipnoza, a każdy ruch szamana wygląda jak egzotyczny taniec.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →