Reinhard Voigt

Reinhard Voigt
Electro Techno
Kraj:
Niemcy
Miasto:
Berlin
Wytwórnie:

„Czyste“, „surowe“, „nieskazitelne“ – takie określenia pojawiają się przy okazji opisywania brzmienia muzyki granej i produkowanej przez Reinharda Voigta – jednej z legend kolońskiego Kompaktu.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Urodził się w Kolonii, ale pomieszkiwał też w Berlinie i Nowym Jorku. Na początku lat ’90 założył sklep z płytami wspólnie z Jūrgenem Paape, Jörgiem Burgerem i swoim bratem Wolfgangiem. Sklep otrzymał nazwę KOMPAKT i stał się w ciągu kilku lat najważniejszą europejską instytucją sceny techno, rozrastając się do 3-piętrowej siedziby, w której mieści się sklep, wytwórnia, firma dystrybucyjna i studia nagrań.

 

Wraz z nowymi kumplami Michaelem Mayerem i Tobiasem Thomasem powołali do życia projekt Forever Sweet, electro-popowy band, który wydał nawet album („Geben and Nehmen“ dla Ladomat 2000).

 

Reinhard intensywnie produkuje i wydaje swoje solowe rzeczy, których ilość dziś jest trudna do policzenia. Wydawał jako S.R.I. Strum, Pentax, Kron oraz w duecie z bratem jako Voigt & Voigt dla tak słynnych labeli jak Profan, Kreisel, Mille Plateaux, Force Inc., Auftrieb i oczywiście Kompakt.

 

Reinhard to wizytówka Kompaktu – jego imię pojawia się w katalogu wytwórni regularnie, jest jej potrzebny jak tlen w krwioobiegu. Jego osobowość w dużej mierze współtworzy wizerunek i kształt firmy, szczególnie, że jest główną osobą odpowiedzialną za jej repertuar (wraz z Mayerem). Jest jednym z głównych twórców „brzmienia Kompaktu“, reprezentantem jego najtwardszego odcienia. Pompujący, energetyczny i masywny sound, który wiele zawdzięcza brzmieniom Detroit i Chicago, ale posiada niezwykle oryginalny i niepowtarzalny odcień.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →