razorPoint

razorPoint
Drum n Bass
Kraj:
Polska
Miasto:
Łódź

razorPoint to łódzki duet producencki w składzie Ender (Adam Wacławski) i Jobe (Daniel Błoński), od 2001 roku wspólnie tworzący i grający na żywo muzykę drum’n’bass. Założenia projektu są niezmienne od samego początku – grać tylko i wyłącznie własną muzykę, nie ograniczać się do jednego nurtu w ramach gatunku, wyróżnić się wśród tłumu formacji DJskich poprzez formę występu na żywo. razorPoint było pierwszą polską formacją grającą drum’n’bass w formie live-actu,  łączącego dynamiczny miks w części rytmicznej (Ender) z umiejętnymi, atmosferycznymi improwizacjami Jobe’a.
 
Ich utwory to pełne spektrum stylistyczne drum’n’bassu, od brzmień mocnych, agresywnych (techstep, neurofunk) po lżejsze, syntetyczno-atmosferyczne. Jednocześnie posiadają one swoje charakterystyczne brzmienie, które stało się znakiem rozpoznawczym razorPoint. Niektóre z nich ukazały się na kilkunastu wydawnictwach w Polsce i za granicą, między innymi nakładem Soultropii Digital (PL), Substance (PL), Camino Blue Recordings / Drone Audio (DE),  Nasdia / Scantoys (DE),  Langweiligkeit Recordings (NL). Jednocześnie Ender i Jobe mieli okazję wystąpić u boku najbardziej znanych twórców gatunku, takich jak: John B, Phace, Andy C, DJ Ink, Pendulum, Big Bud czy PBK. 
 
W 2005 roku duet razorPoint związał się z niemiecką wytwórnią  Camino Blue Recordings i jego sublabelem  Drone Audio. Wynikiem tej współpracy będzie pełnowymiarowy, autorski album „Deeper Wounds”, zawierający 12 utworów razorPoint powstałych we współpracy m.in. ze znanymi polskimi producentami;  Fizykiem, braćmi Genom,  Radicallem oraz jedną z najoryginalniejszych postaci  światowej sceny dnb: Johnem B. Wydanie tego albumu poprzedza singiel DRONE002 „Together As One John B Re-edit / Amygdalae” który w wersji zarówno winylowej jak i cyfrowej ukazał się 8 stycznia 2010

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →