Ralf Gum

Ralf Gum
House
Kraj:
Niemcy
Wytwórnie:

Ralf Gum to jeden z bardziej liczących się artystów na scenie muzyki house. Sławę zawdzięcza m.in. swoim niezwykłym umiejętnościom jako producent oraz DJ, który konstruuje genialne i niepowtarzalne sety. Jego świat muzyczny to połączone brzmienia funkowych harmonii i undergroundowych, szorstkich bitów.

 

Od kiedy zaczął swoją karierę Dj-ską (1990 – to już 19 lat!) miał okazję zagrać w klubach na całym świecie u boku największych gwiazd muzycznego światka.

 

Produkcją muzyki zajmuje się od 1993. Pracował i wydawał dla takich labeli jak Defected, Mn2S, Peppermint Jam, Tommy Boy, Compose, InfraCom!, Sole Music, Milk & Sugar, Look At You i innych! W 2001 roku otworzył swoją wytwórnię – GOGO Music, która zyskała reputację na całym świecie. Jego zeszłoroczna produkcja  “Kissing Strangers” z Monique Bingham stała się hitem i pojawiła się na 1wszym miejscu listy “Top 100 Singles 2008” oraz “Biggest house track 2008” na liście uznanego sklepu Traxsource!

 

W 2003 roku Ralf zapoczątkował cotygodniową audycję “GOGO Music Radioshow” która jest nadawane przez 30 stacji na całym świecie.

 

W 2008 roku miała miejsce odsłona debiutanckiego albumu Ralfa zatytułowanego “Uniting Music”, który został wydany przez wytwórnie GOGO. Płyta to ciągła kompozycja pełna soczystych tekstur dźwiękowych pełna odniesień do takich stylów jak soul ful, afro, latin-house i inspirowanych jazzem bitów, Ralf udowodnił swój talent do tworzenia pięknych i oryginalnych piosenek. Ta ciekawa kompilacja połączonych ze sobą utworów wykracza daleko poza typowy Dj-ski mix! Album pełen jest przeplatających się motywów sennych marzeń, mocnych bitów oraz hipnotycznych housowych motywów.

 

W 2008 roku Ralf rozpoczął współpracę z poznańską wytwórnią PIEROGI RECORDS (www.pierogirecords.com) dla której stworzył doskonałe remixy utworu ONE LOVE grupy Groove Cocktail – powstały dzięki temu rewelacyjne numery rozgrzewające parkiety klubów do czerwoności.

DJ Chart | Ralf Gum | 01.2012

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Fast Vision Soul, 60 Hertz Project Tapta Beach (Manoo Soca Mix) GOGO Music
2 Gregory Porter 1960 What? (Opolopo Kick & Bass Rerub) Tokyo Dawn
3 Donald Sheffey, The Moodyfreaks Yes They Do Web (Main Vocal Mix) Soulful People Records
4 Steve Bug A Night Like This (Richie Hawtin's A Dub Like That Remix) Poker Flat
5 Jazzanova Look What You're Doin' To Me feat. Phonte (Christian Prommer Remix) Sonar Kollektiv
6 Sample Savvy Music New Life (Original Mix) Trendy Mullet
7 Moodymanc Father (Original Mix) Landed Records
8 DJ Christos, Ree Morris Inside Of Me (Ralf Gum Remix) GOGO Music
9 Joe Stawarz Deep Cut (Original Mix) Soma Records
10 Maqman, Joseph Junior I Don`t See Love (Original Mix) GOGO Music