Pusha T

Pusha T
Hip-Hop
Kraj:
USA

Urodził się w 1977 roku w Bronksie jako Terrence Thornton, a wychował w Virginia Beach. Na początku lat 90. z bratem Gene’em, znanym jako Malice, stworzył zespół Clipse. Szybko zwrócili uwagę Pharrella Williamsa z The Neptunes. Pusha pojawił się w utworach Pharella solo, jego zespołu N*E*R*D, Kelis, Faith Evans czy rapowych gwiazd tamtych czasów.

Po niemal dwóch dekadach sukcesów, bracia rozeszli się, by rozpocząć kariery solowe. Pusha podpisał kontrakt z wytwórnią Kanye Westa G.O.O.D. Music, wcześniej pojawiając się u Westa na featuringach. Od razu zdobył sobie miejsce na ówczesnym albumie swojego nowego szefa, „My Beautiful Dark Twisted Fantasy”. Wtedy to mieliśmy okazję zobaczyć go na chwilę w Polsce, gdzie wykonał swój featuring podczas koncertu ‘Ye na Coke Live Music Festival 2012.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Jednocześnie wydawał w tej wytwórni mixtape’y, które łączyły religijne tytuły: „Fear of God”, jego druga część „Fear of God II: Let Us Pray” i „Wrath of Caine”. Przygotowały one grunt podługogrający album „My Name Is My Name” ukazał się w 2013 roku, a gościnnie pojawili się na nim Rick Ross, 2 Chainz, Kendrick Lamar, Chris Brown, czy artyści z popowej strony sceny: Kelly Rowland i the-Dream. Krytycy chwalą metamorfozę Pusha z chłopaka rymującego o kokainowych ekscesach w dojrzałego rapera, tworzącego zróżnicowane utwory i wcielającego się na albumie w niejedną postać.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →