Psychonauts

Psychonauts
Electro Pop
Kraj:
Wielka Brytania
Miasto:
Londyn
Wytwórnie:

Paul Moog wraz z Pablo Clementsem tworzy grupę Psychonauts, dla Gigolo Records zadebiutowali płytą „Song For The Creatures”, wcześniej współpracowali z wytwórnia Mo Wax. Muzyka jaką nagrywali to pulsujący elektro funk, „przebogaty proroczy” pop i plastyczny disco funk. „Song For Creatures” to jeden z najbardziej zaskakujących i zapadających  w pamięci album ostatnich czasów.

Wcześniej Psychonauts pracowali razem dla MO Wax przy płytce „Time Machine” razem remixowali dla Davida Holmesa, Money Marka, Giny X i LIquid LIquid, w 2000 roku wyadali swoja EP`ke „Hot Blood”. Współpracowali z Trevorem Jacksonem, Gramme i Timem Goldsworthym z wytworni DFA.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Paul I Pablo to przyjaciele z dzieciństwa wychowali sie w Yeovil w Somerset. Poznali się w szkole podstawowej i wspólnie zafascynowali się hip-hopem, disco i innymi pokręconymi  beatami. Paul mówi, że zawsze nadawali na tych samych falach, zaczynali grać w klubie Night of the Cookers, a ich mix tape wpadł w rece Jamesa Lavella (założyciela Mo Wax) w 1999 roku wraz z nim zawarli całą historię MO Wax na płycie „Time Machine” (50 kawalkow w 40 minutach!)

Później zaczęli pracować nad swoim debiutanckim albumem, uczyli się używać komputerow, maszynek perkusyjnych i samplerow. Lavelle przedstawił ich Kudo z Major Force, który później mixował dla nich na „SOngs For Creatures”.

Psychonauts są eklektycznym ewangelistami, których muzyczne zainteresowania sięgają od detroit techno Undergroung Resistance do hip hop-u i Radiohead.

Inspiracja dla Paula to: Kraftwerk, NIck Drake i Arthur Russell. „Fear is real” to pulsujące elektro, barwna produkcja, pobrzmiewająca upalonym soulem, wzbudzający emocje elektroniczny pop dla kochanków weekendowych, mieszczuchów z apartamentów i dla tych, którzy żyją chwilą. „Hot blood” to muzyka jutrzejszych parkietów z kawałkiem dawnego połamanego elektro- funku, a jednocześnie uwodzicielska i czarująca „Songs For Creatures” powstało z pomocą przyjaciół  byli to m. in Sam z Gramme, z  którym grali; James Yorkston z ex The Beta Band’ SIobain Fahey, w którego studiu nagrywali; Seb, który nagrywał dla zaprzyjaźnionego Electric Stew; Chancer i Jason ROe, który jest ich kolegą z dzieciństwa z Yeovil, wszyscy w.w. udzielali się także  wokalnie.

Zawsze patrzący do przodu Dj Hell pozwolił wydać im album pod szyldem Gigolo Records, dając szansę duetowi świecić pod jednym z najgorętszych reflektorów dzisiejszej sceny muzycznej. Jest w tym wszystkim dużo entuzjazmu. „Songs FOr Creatures” są jednym z tych unikatowych albumów, który słuchany za każdym razem wydaje się inny. Poszczególne utwory stają się ulubione, w zależności od tego w jakim jesteś humorze.

MIx jest  przebogaty i bujny instrumentalnie, tak że nigdy nie wiesz, gdzie kończą się sample, a muzycy staja się organiczne i elektronicznie „doskonalymi kumplami”. Bądźcie przygotowani na olśnienie.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →