Prosumer

Prosumer
Deep house House Tech House
Kraj:
Niemcy
Miasto:
Berlin
Wytwórnie:

Prosumer to rezydent kultowego Panorama Bar w Berlinie i jedna z najjaśniejszych postaci na nowej scenie minimal house. Niejednokrotnie grywał też w innych sławnych klubach: Fabric, Paradiso, Robert Johnson czy Watergate.

Zaprawiony w bojach z najbardziej wymagającą publiką, wypracował własną formułę tech-house’u: z jednej strony osadzoną mocno w wielkiej tradycji Chicago i Detroit, z drugiej – nawiązującą do współczesnego minimalu. „Bass makes you happy” to jego motto i zgodnie z nim  – zarówno jako DJ jak i w propozycjach autorskich – szuka drogi wyjścia z hermetycznej formuły bezdusznego i abstrakcyjnego minimalu. Jego muzyka to mocne basowe rajdy, ale i głęboki, sensualny groove. Sporo tu też odniesień do wczesnego wysokoenergetycznego acid. Mieszanka iście wybuchowa!!! Prosumer swój unikalny styl stworzył ucząc się  od najlepszych – jego fascynacje to DJ Pierre, Carl Craig, Marshall Jefferson, Fingers Inc czy Ron Trent. Nie przypadkiem Berlińczyk od lat ceniony jest jako mistrz balansu pomiędzy tanecznym „oldskullem” i nowoczesnością.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Swoje nieprzeciętne możliwości zaznaczył już singlem „The Craze” – który swego czasu był sporym hitem. Popularnością cieszył się też jego kawałek „Turn Around” – znany głównie w doskonałym remiksie Cassy.  Potwierdzeniem niezwykłej artystycznej osobowości jest nagrana w duecie z rezydującym w Kolonii Muratem tegoroczna płyta „Serenity”. Muzycy wspólnie stworzyli unikalne brzmienie w połowie drogi miedzy sfokusowanym berlińskim soundem i swobodniejszą kolońską wibracją. To wytrawna fuzja dwóch – fundamentalnych dla rozwoju europejskiej sceny klubowej – stylów. Prosumer uchodzi za wirtuoza decków, jednak  jak sam mówi – ważniejsza od “skillz” jest dla niego selekcja.  Dlatego, inspirowany przez mistrzów z Detroit i Chicago, śmiało wyznacza nowe szlaki na klubowej scenie, przypominając, że taneczna muzyka znów może być intensywna, deep, sexy…i do tańca.

DJ Chart | Prosumer | 05.2009

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Tin Man Constant Confusion Cheap
2 Marcello Napoletano A Prescription Of Love Mathematics Recordings
3 Lil Silva Funky Flex vs Pulse DDJS Productions
4 Steffi Sadness CDR
5 John Roberts Laid 4 laid
6 Andreas Gehm My So Called Robot Life Mathematics Recordings
7 Scuba Bleach Abucs
8 Beckett & Taylor Smash Hand on the Plow
9 Jah Shaka One Nation Jah Shaka Music
10 Cobblestone Jazz Fiesta
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →