Pr1mo

Pr1mo
Electrohouse Minimal Techno
Kraj:
Polska
Miasto:
Katowice
Wytwórnie:

Pr1mo, czyli Marcin Strzałka, pochodzi z Katowic, choć od 2007 roku mieszka w Dublinie. Jego przygoda z muzyką rozpoczęła się tak naprawdę od produkowania, gdyż swój pierwszy kawałek zrobił w 1998 roku, a dopiero 3 lata później zadebiutował jako DJ. Dziś może pochwalić się całkiem sporym dorobkiem: był współorganizatorem cykli imprez House:Nasty, Technologic i BR3AK BA5TARD5, a także Electro Extasy, Smingus Elektrodyngus i Daytona5Kilo.

Współtworzył także takie projekty/agencje, jak Seleecta, Silesian Bankiet Union czy DJazz Akrestra. Na początku 2008 roku dołączył do labelu Phatt Sounds, który po dwóch miesiącach umieścił jego nagranie na składance VA01. Jeszcze tego samego roku Marcin założył swój własny label – Orion Records, którego nakładem ukazała się pierwsza EPka artysty: „Meanwhile”. Nieco później podpisał kontrakt z polskim labelem Empedo.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Obecnie jego główny cel to produkcja muzyczna ukierunkowana na brzmienia minimal techno, tech-house oraz solidna dawka eksperymentalnego grania, popychająca go w stronę live-act’ów. Jego muzyczne inspiracje mogliśmy także usłyszeć w nagraniach „Kofeina Combo” czy znakomitym remixie nagrania Marlona Krupy – „Second Cat In The Bath”. Artysta współpracuje także z Telemetry Records, które wydało jego ostatni album „79KofeinAkombo EP”. Poza tworzeniem, Marcin obecnie studiuje Produkcję Muzyczną i Inżynierie Dźwięku na dublińskim STC.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →