Plazmatikon

Plazmatikon
Electro Electronic Experimental Nu Jazz
Kraj:
Polska
Miasto:
Warszawa

PLAZMATIKON to bezkompromisowi władcy elektronicznych brzmień generowanych za pomocą socrealistycznych bitmaszyn i klawiszy (enerdowska Vermona, peerelowska Unitra, sowiecka Elektronika…), okraszonych brzmieniem jazgotliwej gitary i transowego basu.

PLAZMATIKON to zespół, który zajmuje wyjątkowe miejsce na polskiej scenie alternatywnej. Charakterystyczne brzmienie, twórcze podejście do muzycznej materii i całkowita wolność w mieszaniu klimatów i konwencji otworzyły Plazmatikonowi drogę do występów w całej Polsce, a także na Słowacji, w Czechach i w Austrii.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Plazmatikon ma na swoim koncie ponad 100 koncertów w klubach i na festiwalach: Free Form Festiwal w Warszawie (u boku Coldcut), Jazz Od Nowa w Toruniu, Live Coke Festiwal w Krakowie, Praskie Quadriennale, OFF Festiwal w Mysłowicach i wielu innych.

Grupa nie boi się zaskakujących kooperacji, dlatego koncertowała wspólnie m.in. z Mazzollem, Jorgosem Skoliasem, Andrzejem Przybielskim oraz klezmerami – Frankiem Londonem i Paulem Brody.

Ich muzyka została wykorzystana przez austriackiego reżysera Olivera Hangla w spektaklu-happeningu Guerilla Walk na festiwalu Malta 2009. Za każdym razem udowadniali, że ich socrealistyczne instrumentarium sprawdza się w każdej stylistyce – zarówno w kolektywnych improwizacjach, jak i szalonych wersjach tradycyjnych żydowskich melodii…  

Plazmatikon wydał dotychczas dwa albumy: Dźwięksystem EP oraz Dżemsesje LP – oba zebrały świetne recenzje. Trzy utwory Plazmatikona zostały wydane na składankach – w 2007 r. utwór „Puls” ukazał się na wydanej we Francji składance Europavox, w 2008 kawałek „Robotique” został umieszczony na wydanej na Słowacji składance Soundwave of Warszawa, a w 2009 r. magazyn Lajf zamieścił utwór „Dżemsesja nr 25” na kompilacji Boogie Brain. 02/10/2009 ukaże się nowy album zespołu Plazmatikon pt. KLEZMATIKON.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →