Plazmatikon

2 872
Plazmatikon
Electro Electronic Experimental Nu Jazz
Kraj:
Polska
Miasto:
Warszawa

PLAZMATIKON to bezkompromisowi władcy elektronicznych brzmień generowanych za pomocą socrealistycznych bitmaszyn i klawiszy (enerdowska Vermona, peerelowska Unitra, sowiecka Elektronika…), okraszonych brzmieniem jazgotliwej gitary i transowego basu.

PLAZMATIKON to zespół, który zajmuje wyjątkowe miejsce na polskiej scenie alternatywnej. Charakterystyczne brzmienie, twórcze podejście do muzycznej materii i całkowita wolność w mieszaniu klimatów i konwencji otworzyły Plazmatikonowi drogę do występów w całej Polsce, a także na Słowacji, w Czechach i w Austrii.

Plazmatikon ma na swoim koncie ponad 100 koncertów w klubach i na festiwalach: Free Form Festiwal w Warszawie (u boku Coldcut), Jazz Od Nowa w Toruniu, Live Coke Festiwal w Krakowie, Praskie Quadriennale, OFF Festiwal w Mysłowicach i wielu innych.

Grupa nie boi się zaskakujących kooperacji, dlatego koncertowała wspólnie m.in. z Mazzollem, Jorgosem Skoliasem, Andrzejem Przybielskim oraz klezmerami – Frankiem Londonem i Paulem Brody.

Ich muzyka została wykorzystana przez austriackiego reżysera Olivera Hangla w spektaklu-happeningu Guerilla Walk na festiwalu Malta 2009. Za każdym razem udowadniali, że ich socrealistyczne instrumentarium sprawdza się w każdej stylistyce – zarówno w kolektywnych improwizacjach, jak i szalonych wersjach tradycyjnych żydowskich melodii…  

Plazmatikon wydał dotychczas dwa albumy: Dźwięksystem EP oraz Dżemsesje LP – oba zebrały świetne recenzje. Trzy utwory Plazmatikona zostały wydane na składankach – w 2007 r. utwór „Puls” ukazał się na wydanej we Francji składance Europavox, w 2008 kawałek „Robotique” został umieszczony na wydanej na Słowacji składance Soundwave of Warszawa, a w 2009 r. magazyn Lajf zamieścił utwór „Dżemsesja nr 25” na kompilacji Boogie Brain. 02/10/2009 ukaże się nowy album zespołu Plazmatikon pt. KLEZMATIKON.

Imprezy na których grałem

Brak zdjęcia Toruń

Plazmatikon – koncert

Cz, 29 marca 2012
godz: 21:00

Brak zdjęcia Warszawa

Jam Session – koncert Plazmatikon

Śr, 11 listopada 2009
godz: 21:00

Brak zdjęcia Warszawa

2 urodziny Ninja Projekt

Pt, 19 grudnia 2008
godz: 17:20

PLAZMATIKON Warszawa

PLAZMATIKON

Cz, 22 lutego 2007
godz: 0:00