Placebo

Placebo
Rock

Placebo to jeden z najważniejszych i najbardziej charakterystycznych zespołów rockowych naszych czasów. Ich płyty rozeszły się w ponad 12 milionach egzemplarzy. To zespół,  który pomimo sukcesu nie zamyka się na eksperymenty, a każdy kolejny album niesie ze sobą osobny pomysł, historię, nowe brzmienie. Ich największe przeboje takie jak „Pure Morning”, „The Bitter End”, „Infra-Red”, czy „Song To Say Goodbye” robią jeszcze większe wrażenie podczas koncertów, dlatego Placebo z łatwością wyprzedaje koncerty w halach i na stadionach oraz zbiera tłumy publiczności podczas festiwali muzycznych.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W skład Placebo wchodzą obecnie Brian Molko, Stefan Olsdal i Steve Forrest, który zastąpił wieloletniego perkusistę zespołu Steve’a Hewitta. Konsekwentnie od 1994 roku Placebo rozwijają swoją koncepcję. Muzyka zespołu łączy w sobie rockową energię z mrocznymi i lirycznymi tekstami, wyśpiewywanymi przejmującym głosem Molko. Zadebiutowali w roku 1996 i od razu zwrócili na siebie uwagę Davida Bowie, który zaprosił ich na wspólną trasę koncertową.

 

W 1998 roku zespół wydał album „Without You I’m Nothing”, zawierający singiel „Pure Morning”, który przetarł im drogę na listach przebojów, a także spotkał się z zainteresowaniem stacji muzycznych. Dzięki temu niewiele dzieliło Placebo od statusu absolutnych gwiazd, który osiągnęli w 2000 roku wydając płytę „Black Market Music” zawierającą takie przeboje jak „Taste In Men”, „Special K”, czy „Slave To The Wage”. Od tego czasu Placebo kontynuują dobrą passę wydając kolejne albumy: „Sleeping with Ghosts” i „Meds”.

 

Znakomitą wiadomością dla fanów zespołu jest fakt, że już niedługo Placebo wyda z niecierpliwością oczekiwany, najnowszy album studyjny, którego premiera planowana jest na chwilę przed Open’erem i który będzie prezentowany podczas festiwalu.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →