Pier Bucci

Pier Bucci
Electronic
Kraj:
Chile
Wytwórnie:

Pier Bucci 6 lat temu poprzez muzyczne eksperymenty stworzył własną wizję atmosferycznych rytmów. Jego pierwsze wydawnictwo mogliśmy usłyszeć na kompilacji „Austral”, która ukazała się na chilijskim labelu Ruta 5.

Na początku 1999 roku wraz z kolegą Danielem Nieto założyli projekt Skipsapiens (u-cover, Belgia), który znany był z ciepła, analogowych melodii i autorskich efektów dźwiękowych. W 2000 roku pojawiły się utwory Mambotur. W 2001 poznał Luciena Nicoleta, z którym założył projekt Monne Automne wydawany na Background Records (Chile) i Lo-Fi Stereo (Niemcy). W 2002 roku postanawia przenieść się do Berlina, gdzie spotkał swoich chilijskich przyjaciół, jak Ricardo Villaloboa, braci Schopf i Luciano. Współpracując z nimi poznał niemieckich producentów, w tym m.in. Tobiasa Freunda (Pink Elln), Maxa Loderbauera, co zaowocowało narodzinami nowych projektów. W 2003 roku wraz z bratem Andrésem wydał EP-kę „Bucci” na WMF Records a w Genewie ponownie połączył siły z Luciano, by stworzyć produkcje wydane na Peacefrog England (album lucien-n-luciano) i Cadenzie.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W Berlinie Mambotur zaprosił Maxa Loderbauera i Tobiasa Freunda do nowego projektu, remiksującego Las Jaivas – klasyczną grupę chilijską czerpiącą z muzyki andyjskiej. W studiu, Argenis, Max i Pier powołali do życia kolejny koncept zwany Maluco. W 2004 Bucci wydał wraz z Pink Elln „Badminton EP” na Cynosure Records (Kanada). Od 2004 blisko współpracuje z wytwórnią Crosstown Rebels, której katalog poszerzył już o 3 winyle i świetny album autorski „Familia”. Warto zaznaczyć, że w styczniu 2006 kompletnie zawładnął publiką stołecznego klubu 1955.

Źródło; Audioriver

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →