Phonique

Phonique
Electro Electronic House
Kraj:
Niemcy
Miasto:
Berlin
Wytwórnie:

Phonique aka Michael Vater to DJ i producent, weteran klubowej sceny tego miasta. Jego niepowtarzalny styl biegnący na przecięciu Deep House, Tech-House i Minimal House ze smakowitymi domieszkami z rejonów Disco i Downbeat jest od 1995 r. znany i ceniony przez bywalców tak słynnych klubów jak Sternradio, Tresor czy polar.tv. Organizowane przez niego imprezy gościły znakomite postaci zarówno ze sceny ambitnego House i TechHouse (Lil Tony z Nuspirit Helsinki, I:Cube, Alexkid, Joakim, Ivan Smagghe), jak i bardziej freestyle’owe postaci ze sławami pokroju LTJ Bukem czy Richard Dorfmeister na czele.  

Otwarty na wszystkie style posiadające cząstkę odpowiedniego „groove” jest osobą niezwykle cenioną także jako producent.  Mając na swoim koncie współpracę z takimi tuzami jak DubTaylor, Erlend Øye [Kings Of Convenience], Dixon [Sonar Kollektiv], Steve Bug, Martin Landsky czy legendarny kolektyw Jazzanova, dał się w końcu poznać jako niezwykle zdolny producent.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Jego naturalnym żywiołem jest House, ale zawsze oryginalnie i niebanalnie podany: czasem gorący i melodyjny, czasem surowy i statyczny, innym razem nieco experymentalny i old-schoolowy. Zawsze oferujący coś zaskakującego dla umysłu słuchacza. Jako DJ firmował tak znane miksy jak „Erotic Moments In House” (Dessous) czy „DJ Kicks!” wspólnie z Erlendem Øye.

Jako samodzielny producent natomiast dał się poznać dzięki świetnym singlom i remiksom dla tak znanych labeli jak Poker Flat czy Dessous, należących do słynnego Steve’a Bug’a. Jesienią 2004 wydał swój debiutancki album „Identification”, będący podsumowaniem jego dotychczasowej muzycznej podróży. To płyta trudna do zaklasyfikowania – pełna uniwersalizmu, będąca owocem wyjątkowego smaku i klasy, z jakiej Phonique słynie.

DJ Chart | Phonique | 12.2013

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Phonique, Erlend Oye Casualities (feat. Erlend Oye) (Burnski Remix) Dessous
2 Leo, Krjuk Sax-O-Matic (Brett Johnson Remix) Pleasure Garden Music
3 Veerus, Maxie Devine Twins (Original Mix) Suara
4 Bruno Be Hideaway (Vincenzo Remix) Ladies And Gentlemen
5 Franz Ferdinand Evil Eye (Alan Braxe Remix) Domino
6 Funkwerkstatt Standwaage (Schaufler & Zovsky meets Mollono.Bass Remix) Superfancy Digital Affairs
7 John Tejada Somewhere (Original Mix) KNM
8 Toby Montana, Dan Caster Spanish Kiss (Sascha Braemer Mix) Shaker Plates
9 Phonique For The Time Being (feat. Erlend Oye) (Bruno Be Remix) Dessous
10 Digitaria, Jamie Jones Planets, Spaceships (Original Mix) Hot Creations
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →