PeteOne

2 993
PeteOne
Deep house Electronic House Minimal Tech House Techno
Rok urodzenia:
1983
Kraj:
USA
Miasto:
Chicago

Piotr Kazimierski a.k.a PeteOne to pochodzący z Polski DJ i producent muzyki elektronicznej. Na światowej scenie rozpoznawany jest głównie za sprawą swojego projektu JustQualityMusic – radiostacji internetowej, agencji tworzącej i promującej imprezy oraz artystów kolektywu.

Muzyka jest integralną częścią życia Piotra, odkąd był małym dzieckiem. Studiował grę na pianinie od ósmego roku życia.

Z muzyką elektroniczną po raz pierwszy zetknął się w 1992 roku, gdy usłyszał album The Prodigy „Experience”. Szybko odkrył niemiecki program telewizyjny i comiesieczne kompilacje pod „Club Rotation”. W tym czasie upodobał sobie niemieckie i brytyjskie brzmienia a szczególnie WestBam i Dr Motte. W 1998 roku, przyjaciel obdarzył go pierwszym albumem Global Underground, który promował jednego z jego ulubionych artystów – DJ Sasha. Obydwie komilacje miały duży wpływ na upodobanie muzyczne i były w tym czasie jego głównym źrodłem nowości.

Byc moze najważniejszym punktem zwrotnym dla Piotra było uczestnictwo w Love Parade w Berlinie w 1999 roku. Nie tylko usłyszal on m.in. Svena Vätha i Carla Coxa ale po raz pierwszy był częścią imprezy w ktorej zobaczyl miliony ludzi zjednoczonych jedną wspólną pasją. Ten moment otworzył mu oczy i pokazał jak bardzo muzyka może poruszać ludzi.

W roku 2000 Piotr przeniósł się do Chicago. Natychmiast rozpoczął miksowanie płyt winylowych. Przez długi okres praktyk i kolekcjonowania płyt Piotr czesto odwiedzał słynny sklep w Chicago – „Gramophone Records”. Cały ten czas poświęcony uzupelnianiu kolekcji opłacił się, kiedy Piotr wygral konkurs DJ’ski w lokalnej stacji radiowej o nazwie „Spin to Win”. Jego mix był transmitowany na żywo i sprawił, iż Piotr stał się rozpoznawalną osobą w spoleczności muzyki elektronicznej w Chicago.

Od tamtego czasu zaczął wystepy w klubach w całym Chicago i zaprzyjaznil sie z wieloma osobami na lokalnej scenie undergroundowej. Jedną z takich osób był DJ i producent Darin Epsilon, który załatwil Piotrowi pozycje promotora w najwiekszym klubie w Chicago – Vision Nightclub, gdzie pózniej otrzymał swoją pierwszą rezydencje.

W tym samym czasie jeden z jego najwiekszych inspiracji, DJ James Lauer, zakończył popularną audycje radiową muzyki elektronicznej – „Diversity Portfolio” na lokalnej stacji WNUR 89,3FM.

Z determinacja promowania najwyzszej jakosci muzyki elektronicznej i umiejetnoscią programowania i tworzenia stron interntetowych. Piotr postanowił stworzyć internetową stację radiową. W 2008 roku założył JustQualityMusic.com (JQM), które transmtuje najlepsze techno, tech house, deep house i minimal nie tylko w Chicago, ale na cały świat. Wkrótce po tym, przyjaciel i wlaściciel sklepu Gramophone Records, Michael Serafini, zaproponował Piotrowi pracę. Było to spełnienie marzeń – została mu przyznana sekcja z muzyką techno. Ta praca szczególnie przydala sie do prowadzenia jego audycji radiowej na żywo – JQM „Weekly Record Check”, gdzie przez pierwszą godzinę grał najlepsze nowości a w drugiej godzinie prowadził wywiad ze światowymi artystami i prezentował ich muzyke.

Dzisiaj, JQM jest znaną marką na rynku międzynarodowym, która wydała ponad 70 podcastów i znajduje sie na listingu iTunes pod pod kategorią electronica. Oprocz tego JQM ma kanał YouTube i wykorzystuje wiekszość internetowych platform medialnych i socjalnych. JQM wykorzystywana jest także jako platforma medialna dla dużych festiwali muzyki elektronicznej w USA i Kanadzie.

Po jego przeprowadzce do Waszyngtonu w 2009, zaczął produkować swoje własne imprezy pod szyldem JustQualityMusic. Obecnie pracuje nad bookingami dla światowej sławy artystow, jak również nad produkcją własnych utworów.

W miedzyczasie Piotr nie zapomnial o pasji miksowania płyt. Nadal gra wiele imprez i z wieloma światowej sławy artystami. Jego muzyka to głębokie, sexy i funky brzmienia ktore tak dobrze zna z Chicago, poprzez bardziej „ciemne” linie Nowojorskiego klimatu techno. Inspiracje czerpie również z kultury rytmow Ameryki Poludniowej. Mimo dostępu do najlepszych nowości płytowych nie zapomina o swoich muzycznych korzeniach, które możecie usłyszeć będąc na imprezie, na której występuje. Możesz być pewien, że jego muzyka wprowadzi Cię w ruch.

DJ Chart | PeteOne | 10.2011

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Dewalta Double Helix (Original Mix) Vakant
2 Emmanuel Top Cyclic (Original Mix) Planete Rouge
3 Gary Beck Enough Talk (Original Mix) Soma Records
4 Alexi Delano & Cari Lekebusch Off World Wonder (Original Mix) H-Productions
5 Ida Engberg Junoverse (Original Mix) Drumcode
6 Servant Simplicity & Form (Original Mix) JQM Recordings
7 Ricardo Villalobos, Los Updates Miss You So (Fiat 600 Remix) Nice Cat! Records
8 Lucy Triad (Original Mix) Stroboscopic Artefacts
9 Servant Black Rain (PeteOne Remix) JQM Recordings
10 Rodriguez Jr. Massilia (Original Mix) Mobilee